Výbava BMW Ride 2017

Jan Altner, foto:autor 10.2.2017

fotka

BMW jsou nejen motocykly, ale široký je i nabídka vybavení pro motorkáře. V České republice to bylo u prodejců do nedávna malinko opomíjené téma, ale s příchodem nové sezóny by se to mělo změnit.

Na vlastní očí a objektiv jsme se mohli přesvědčit, že BMW oblečení neznamená jen oblek Rallye (který bývá občas označován za BMW moto uniformu) a který vídáme na pilotech GS strojů poměrně často. Nabídka vybavení je však mnohem širší. Pravda, tato výbava nepatří k nejlevnějším, ovšem ve většině případů se jedná o výrobky s velmi pokročilými technologiemi a materiály. Celý sortiment je velmi rozsáhlý, ale rádi upozorníme na několik zajímavých produktů.

Snad nejvíce nás nadchly frézované díly pro individualizaci z dílny Rolanda Sandse. Jsou určené pro vzduchem chlazené boxery a BMW jimi přímo vybízí k úpravám motocyklů a otvírá tak další možnosti. Díly jsouskvěle zpracované a z velmi kvalitního materiálu, ovšem logicky cena za tak exkluzivní kousky už tak přátelská není;-)

Letní oblek AirFlow je vhodný na cestování v parném létě. Má velmi pokročilé větrání a proto není nepromokavý. Jeho součástí je však v zadní kapse umístěná větrovka, která by vás měla ochránit i před lehčím letním deštěm. Nově je v nabídce i světlá barva, na které nám sice budou dělat vrásky mouchy a nečistoty obecně, ale slunečním paprskům bude vzdorovat úspěšněji, než klasická tmavá barva. Ve stejném designu jsou k dispozici i dobře odvětrané rukavice.

Oblek Street Guard je v nabídce naprostou novinkou. Je vhodný téměř do jakýchkoli klimatických podmínek. Pokud jste citliví na průvan na zádech oceníte i kalhoty s laclem. Samozřejmostí je několik kapes i větracích otvorů nebo vyjimatelná teplá vnitřní vložka nebo límec. To však není všechno, Bundu si můžete objednat i ve verzi Street guard air, kterou můžete kombinovat s vestou Street Air. Ta obsahuje chránič páteře a pokročilý airbag, který má velmi pokročilý systém rozhodování. Není žádným způsobom spojen s motorkou a má vlastní telemetrii na základě které se umí rozhodnout, kdy dojde k aktivaci.

Rukavice 2 in 1

Nemusíte nic vyjímat, ale rukavice mají dvě komory, je jen na vás, do které zasunete ruku. Jedna je nadstandardně odvětraná a v druhé je voděodolná membrána

Oblek Venture Shell je vstupem do světa BMW adventure. Je velmi lehký a vhodný do teplého počasí.

Oblek Rallye není potřeba dlouze představovat, protože je bezesporu největším bestsellerem ve světě BMW oblečení na motocykl. Je vhodný především na cestování a enduro.

Oblek Enduro Guard je novinkou a je defacto alternativou k obleku Rallye. Je méně obrandovaný a okázalý, ale i přes jeho decentní vzhled je sestaven z velmi pokročilých materiálů a dokonce je na něm u BMW premiérově použit nový materiál Ceraspace – což je zjednodušeně řečeno textilie pokrytá malými keramickými polštářky. Tento materiál by měl být velmi odolný proti tření o vozovku. Je mnohem lehčí a ohebnější než kůže, přitom by měl být proti prodření až dva a půlkrát odolnější.

Materiál Ceraspace – jeden z highlitů letošní kolekce

Boty Gravel jsou taktéž dlouhodobým bestsellerem a jsou vhodné především pro enduro – tedy GS svět. Novinkou je i lehká textilní bunda Race, která by měla být vstupní řadou BMW oblečení.

Kožená bunda Double R žádnou novinkou není. Jak název napovídá, jedná se o sportovní bundu, ale novinkou v nabídce je hnědá oldscoolová varianta. Pouhou proměnou barvy mění tato bunda naprosto svůj charakter a stává se z ní horký kandidát například pro motocykly R NineT nebo klasické naháče.

Bunda Air shell dostala letos novou membránu a termovestu. Ostrá žlutá barva může být pro někoho příliš, ale pravdou zůstává, že budete jen těžko k přehlédnutí.

Boty Urban se hodí k jeansům nebo jinému klasickému motoobleční a nově jsou v nabídce v hnědé barvě.

Bunda Black Leather je vhodná i pro běžné nošení a nově je v nabídce i v dámském střihu.

Kalhoty Summer jsou zajímavé nejen svou variantou ve světlé barvě vhodné do horkého počasí, ale můžete u nich odepnout nohavice včetně chráničů a snadno z nich vyrobit kraťasy.

Džíny nabízí BMW v několika různých variantách a mezi zajímavosti patří například z vnějšku kalhot vyjimatelné chrániče nebo memránou doplněné – tudíž nepromokavé džíny.

Bunda Boulder je lehká a prodyšná, diponuje však voděodolnou vyjimatelnou vložkou.

Zajímavé jsou i tenisky Ride vhodné k běžnému nošení i k jízdě na motorce a tudíž vyztužené a doplněné bezpečnostními prvky. Jedná se o dobře odvětranou botu.

Teniska verze Dry sice tak dobře odvětraná není, ale zase je voděodolná a disponuje membránou

Kromě elektricky vyhřívaných vest najdete v nabídce i chladící vestu, která by měla být schopna snížit teplotu proti okolnímu vzduchu o 6 až 12 stupňů

Helma GS Carbon je lehká a variabilní. Je dosyjmouttupná v pěti barevných provedení. Standardní čirý vizír můžete snadno vyjmout a nahradit zrcadlovým nebo žlutým vhodným například do mlhy. Do terénu jej můžete nahradit MX brýlemi.

Retro helma Legend je dostupná v nové grafice trikolora. Disponuje kvalitním koženým polstrováním a chromovanými okraji

Nepřehlédnutelná přilba Airflow je vhodná především na skůtry a získala významná designová ocenění.

Sportovní přilba Race je nově k dispozici v designu dlouholetého německého pilota Reitenbergera

Horkou novinkou bude v průběhu jara přilba System 7 Carbon. Vyklápěčka, která i při velmi nízké hmotnosti dosáhla skvělých výsledků v crash testech, Její bradovou část a plexi však můžete nejen vyklopit, ale i velmi snadno odejmout a přeměnit System 7 v otevřenou přilbu.Videa

Instagram
Motodenik.cz

© 2010-2019 motodenik.cz, Pointera Solutions s.r.o., supported by AmbitionPro, s.r.o.