Mash 400 Family se sajdkárou je v Evropě

Filip Tichý 14.2.2017

fotka

Čínské jednoválce dovážené do západní Evropy pod značkou Mash budou nově v nabídce i s krásnou sajdkárou za cenu v přepočtu do 240 tisíc. A když to umí francouzský dovozce, proč by to časem nemohla nabídnout i týnecká Jawa, které by měla od jara uvést na trh podobně řešený model Jawa 350?

Čtyřdobý jednoválec Mash Five Hundred o zdvihovém objemu 397 cm3 nabízí nejvyšší výkon 27 koní a krouťák 30 Nm. To na dnešní poměry vypadá jako docela slabý stroj, když uvážíme zatížení sajdkárou a homologaci dokonce pro tři osoby. Na druhou stranu, letité dvoutaktní Jawa 350 měly ještě o dost nižší výkon a sajdkáry Velorex s nimi jezdily docela běžně.

Čtyřstovka Mash už umí díky elektronickému vstřikování plnit i homologaci Euro 4 a výrobce slibuje, že souprava motocyklu i se sajdou zvládne i maximální rychlost 100 km/h. Na krku řízení kvůli vyššímu zatížení přibyl ještě tlumič řízení. Sajdkára je vybavena zamykatelnou schránkou a zadním kufrem zamykatelným na klíč.

Suchá hmotnost celé soupravy je 230 kg, z toho na lehkou plastovou sajdkáru připadá přibližně 65 kg. Za cenu 8990 Eur by mohlo jít o zajímavé obohacení trhu a můžeme jen doufat, že se časem pod některou z česko-čínských značek objeví i na našem trhu.

Další články z rubriky:Videa

Instagram
Motodenik.cz

© 2010-2019 motodenik.cz, Pointera Solutions s.r.o., supported by AmbitionPro, s.r.o.