Koncept BMW Hover Ride začal z Lega

Filip Tichý, foto: BMW 19.2.2017

fotka

Na podzim představená hračka v podobě stavebnice BMW R1200GS z kostiček Lega má nečekanou dohru. Ze stavebnice GS totiž pracovníci Lega model motocyklu přestavěli na koncept vznášedla. A lidé z výukového střediska BMW rychle zareagovali a postavili krásný koncept skutečného vznášedla v designu GS. Teď už zbývá jen si počkat, až vědci dokončí třeba antigravitační pohon a můžeme vyrazit.

Hover Ride Design Concept je futuristický létající stroj připomínající závodní létadla z filmů Star Wars Speeder. Vytvořila jej BMW Junior Company, dož je součást školicí společnosti BMW Group. Inspirací bylo lego, jinak je ale celá řada dílů skutečných, například ráfky předního kola použité jako vrtulové jednotky.

V těchto dnech je model Hover Ride Design Concept vystavený na výstavě LEGO World v Kodani, v létě si jej budete moci prohlédnout v centrále BMW Welt v Mnichově. „Bylo úžasně inspirující sledovat kolegy z různých oborů, jak spolupracují s našimi žáky. Každý, kdo se projektů zúčastnil, se toho spoustu naučil,“ říká Markus Kollmannsperger, školitel stavby technických modelů.

Video k projektu

Další články z rubriky:Videa

Instagram
Motodenik.cz

© 2010-2019 motodenik.cz, Pointera Solutions s.r.o., supported by AmbitionPro, s.r.o.