Výstava Motosalon již zítra

Filip Tichý, foto: BVV 1.3.2017

fotka

Pamatujete na rozhodování, na kterou výstavu se vypravit jako první a zda potom přejet metrem i na druhou výstavu, nebo zda se vypravit do Brna či do Prahy? Ve stejný termín se minulých sedm let vždy konaly dvě výstavy, vzdálené od sebe jen pár stanic metra. Až letos se na výstavě Motosalon 2017 podporované importéry motocyklů ukážou nové modely úplně všech významných značek.

Paralelně bude od pátku i letos probíhat výstava Motocykl 2017 na holešovickém výstavišti, kde ovšem bude hlavním tématem výstava přestaveb Bohemia Custom. A neoficiální zprávy hovoří o tom, že v příštích letech už by se mohlo podařit obě výstavy a soutěž Bohemia Custom úplně sloučit do jednoho areálu.

Kromě nejprodávanější japonské čtyřky Yamaha, Honda, Kawasaki a Suzuki se tak dostaví italské stroje Ducati, Aprilia, Vespa, Mondial či Moto Guzzi, anglo-američané Harley-Davidson, Triumph, Norton či Indian, ruské Uraly a nakonec německo-rakouští soupeři BMW, KTM a Husqvarna. Kromě novinek představených již na světových výstavách, se můžeme těšit na premiéru české Jawy 350 OHC či čerstvě představený nový model Harley-Davidson.

Sto třicet přihlášených vystavovatelů si vyžádalo obsazení další haly, takže letošní výstava by měla být o třetinu větší. Stalo se pěknou tradicí, že v rámci výstavy probíhají i první testovací jízdy skútrů na uzavřených plochách před areály.

Vedle kaskadérů v doprovodných programech, besed se závodníky z Dakaru či show Crazy Day na skútrech bude zajímavé i vyhlášení regionálního kola soutěže přestaveb H-D Battle of the Kings. Mezi česká lákadla bude patřit již zmíněná nová Jawa 350 OHC, dále český výrobce motocyklových kombinéz Psí, případně největší sériový motocykl na světě FGR Midalu s objemem šestiválcového motoru 2442 cm3.

Anketa Motocykl roku 2017

Součástí letošního Motosalonu je také anketa o nejlepší motocykl roku 2017, kde šesti kategoriích soutěží o titul celkem 32 motorek a skútrů od 12 značek. Výrobci do ankety mohou přihlásit pouze nové modely pro sezónu 2017. Ale protože od letoška platí přísnější normy Euro4, je nabídka zbrusu nových nebo podstatně inovovaných modelů opravdu obrovská.

Další články z rubriky:Videa

Instagram
Motodenik.cz

© 2010-2019 motodenik.cz, Pointera Solutions s.r.o., supported by AmbitionPro, s.r.o.