Motocyklem roku 2017 je Ducati Multistrada 950

Filip Tichý, foto: Jan Altner 5.3.2017

fotka

Podobně jako u aut je i u jednostopých strojů stále víc v oblibě kategorie SUV, které tady říká Cestovní enduro. A italský crossover Ducati Multistrada učaroval české motocyklové veřejnosti do té míry, že hlas lidu zcela převálcoval názor odborné poroty a vynesl v populární anketě na nejvyšší post právě šlachovitý stroj z italské Bologni. Dokonce i druhé místo v celkovém pořadí patřilo mezi cestovní endura a obsadilo jej BMW R1200GS.

Kategorie skútry: Yamaha TMAX DX

Zde letos soutěžily pouze tři stroje a logicky vyhrál ten nejsilnější a nejvýjimečnější, tedy nový modernizovaný TMax.

Endura a cestovní endura: Ducati Multistrada 950

V případě letošní Multistrady přichází na trh dostupnější verze s dvouválcem o zdvihovém objemu 937 kubických centimetrů a výkonu motoru 113 koní. Stejný agregát lze najít například pod štíhlými kapotami další letošní novinky Ducati SuperSport.

Klasik, choppery, cruisery: Triumph Bonneville Bobber 1200

Retro vlna posiluje a místo návratu do šedesátých let se Triumphu osvědčil rovnou návrat designu do doby mezi válkami, kdy se jezdilo výhradně na hardtailech a odpružení zachraňovalo výkyvné sedlo.

Naháče: KTM 1290 Super Duke R

Na výkonu záleží nejen u okruhových motorek, ale i u naháčů, jako dokazuje 180 koní výkonu u nejobdivovanějšího naháče.

Cestovní silniční motorky: BMW K 1600 GT

Šestiválec letos dostal řadu modernizací, mimo jiné i první systém e-Call s nouzovým zavoláním pomoci v případě havárie.

Sportovní silniční motorky: Honda CBR 1000 RR Fireblade SP

Legenda je zpátky a podle prvních testů dokazuje, že perfektní konstrukce a podvozek je víc než maximální výkon. Nemá sice 200 koní jako konkurence, ale podle prvních ohlasů i nadále půjde o nejovladatelnější a nejpříjemnější superbike. Tento stroj je také vítěz v hlasování odborné poroty.Videa

Instagram
Motodenik.cz

© 2010-2018 motodenik.cz, Pointera Solutions s.r.o.