Touring Yamaha zařadí zpátečku

Filip Tichý, foto: Yamaha 12.5.2017

fotka

Za tři týdny Yamaha představí nový model touringu, kterým by se také měla vrátit do kategorie cruiserů. Tolik alespoň naznačuje video upoutávka i plánované místo představení nového modelu, kterým je sraz Americade Rally 2017.

Z evropské nabídky Yamahy v posledních letech úplně zmizely cruisery a slavné řady Drag Star, Road Star, či Midnight Star s motory 1300 až 1800 ccm podlehly emisním předpisům. Cruiserům s ladičkou ve znaku se tak daří pouze na americkém trhu, kde je stále v nabídce třeba i véčkový dvouválec Raider 1854 ccm (v Evropě dříve nabízený jako XV1900). A právě tento motor by se podle neoficiálních informací měl po důkladné inovaci stát základem nového velkého touringu. A zároveň i inovované řady motorů, které by se poté mohly vrátit i na evropské trhy.

Kampaň Journey Farther předvedla několik video upoutávek, ve kterých majitelé cruiserů "Star", jak Yamaha za oceánem označuje všechny své cruisery, popisují požadované vlastnosti nového touringu. Mezi ně patří audiosystém, Bluetooth funkce, vestavěné GPS, vyhřívání sedadel a dokonce i zpátečka. Právě tyto funkce tedy můžeme očekávat u nového modelu, kterým se Yamaha postaví proti konkurenci Electra Glide.

Video

Poslední velký touring Yamahy byl model Royal Star Venture, který se vyráběl do roku 2013 a konkuroval velkým cestovním Harleyům. Právě kvůli příliš zjevné podobě s H-D ale model Venture nikdy neslavil na trhu takové úspěch. Yamaha proto přijde s novým designem, podle náznaku ve videu se počítá se čtyřdílným světlometem.

 reklama

Videa

Instagram
Motodenik.cz

© 2010-2018 motodenik.cz, Pointera Solutions s.r.o.