Saroléa a Bridgestone ladí na TT Zero

Filip Tichý, foto: Bridgestone 17.5.2017

fotka

Elektrické závodní speciály si to 7. června rozdají v závodu TT Zero na ostrově Man, mezi startujícími má velkou šanci na vítězství belgická značka Saroléa podporovaná koncernem Bridgestone.

Belgická značka Saroléa vznikla již v roce 1850 a do výroby motocyklů se pustila v roce 1892, vyráběla až do roku 1963. V době své největší slávy dodávala motory řadě jiných slavných značek a z její výrobní linky sjíždělo 75 motocyklů denně. Před sedmi lety slavné jméno znovu zazářilo na nových motocyklech – elektrických speciálech na TT.

Video

Spolupráce mezi značkami Bridgestone a Saroléa byla zahájena v roce 2014. Bridgestone v rámci dynamického partnerství poskytuje společnosti Saroléa kompletní technickou podporu a know-how v oblasti pneumatik pro naplňování jejích vysokých ambicí na závodních okruzích i v běžném silničním provozu.

Závodní motocykl Saroléa SP7 je vybaven standardními pneumatikami Bridgestone Battlax. „Toto partnerství poskytuje značce Bridgestone vzrušující příležitost ukázat, že neustále posunujeme hranice, co se týče kvality našich produktů. A také doufáme, že účastí našich běžných standardních závodních pneumatik Battlax v závodě TT Zero potvrdíme, že dokážeme poskytovat jezdcům v každodenním provozu nejlepší možné výkony,“ vysvětluje Nico Thuy, vedoucí motocyklového oddělení ve společnosti Bridgestone Europe.

Dean Harrison, velmi zkušený závodní motocyklový jezdec z Yorkshiru, usedne za řídítka motocyklu SP7 druhým rokem v řadě. „Tým od loňského roku motocykl SP7 významně vylepšil, takže se velmi těším, až budu moci všechny změny vyzkoušet. Mým cílem pro letošní rok je umístění na stupních vítězů a nevidím důvod, proč by to nemělo být možné,“ prozrazuje Harrison. Tým je v tomto závodě velkým kandidátem na umístění na stupních vítězů díky kombinaci Harrisonova závodního talentu, techniky a inovací motocyklu SP7 a závodních pneumatik Bridgestone Battlax.

 reklama

Videa

Instagram
Motodenik.cz

© 2010-2018 motodenik.cz, Pointera Solutions s.r.o.