Fotobatohy Boblbee Point65

Jan Altner, foto: autor 23.5.2017

fotka

Fotografování a motocykly jsou mé velké vášně a snažím se je skloubit dohromady, což není vždy jednoduché. Na motocyklu chci mít volnost a pohodlí, ale pokud chci fotit, tak si většinou nevystačím s jedním objektivem a to pak není snadné potřebnou techniku někam poskládat.

Profesionální výbava není úplně levná záležitost, takže ji chci mít pokud možno v bezpečí před povětrnostními vlivy, otřesy a samozřejmě i pro případ pádu. To už je dost požadavků a navíc špatně slučitelných. Dost často jsem dělal kompromisy v tom, jak techniku poberu, až se mi povedlo před pěti lety najít batoh Boblbee s pevnou skořepinou.

Mezi volitelné příslušenství batohu patří fotobrašna, která má stavitelné polstrované přepážky a bez problémů ji můžete vyjmout a fototechniku v ní přenášet. Celý batoh je navíc homologován jako ochrana páteře, takže chrání nejen fototechniku, ale i vás. Primárně používám batoh na motocyklu, a to opravdu velmi intenzivně, během sezóny i několikrát týdně a stále funguje výborně. Občas ho vezmu i na kolo nebo na lyže.

Pět let užívám tohle řešení k plné spokojenosti, až jsem letos narazil na nový batoh od téhle firmy navržený a konstruovaný přímo pro fotografy. Malinko mě zmátlo, že se změnil výrobce, ale vzápětí jsem zjistil, že se změnila jen značka z Boblbee na Point65 a jedná se vlastně stále o stejného výrobce.

Na první pohled vypadá batoh dost podobně. Exteriér stále vyniká pevnou oblou skořepinou z tvrzeného plastu s nezaměnitelným tvarem, ale interiér se změnil celkem radikálně. Horní víko už neslouží ke přístupu k fototechnice, ale zakrývá jen horní kapsy pro drobnosti a příslušenství. Do prostoru pro fotoaparát se dostanete ze „zad“ batohu. To vypadá na první pohled složitě, ale opak je pravdou a má to své přednosti.

Nemusíte se bát, zda jste zavřeli dobře batoh, protože pokud ho máte na zádech, nic z něj vypadnout nemůže. Navíc stačí sejmout ramenní popruhy, nechat zapnutý bederní pás, batoh přetočit dopředu a máte přístup k fototechnice doslova jako na dlani. Tohle řešení je skvělé pokud se při fotografování často přesouváte a nemáte čas batoh neustále sundávat a nasazovat nebo pokud jej nechcete odkládat například do bahna.

S používáním nového batohu jsem si myslel, že starý batoh věnuji nějakému kamarádovi, ale naštěstí jsem to neudělal a už to ani nemám v plánu. Ne že bych byl takový lakomec, ale zjistil jsem, že rozhodně najdu využití i pro něj. Oba batohy totiž mají své nemalé výhody a specifika.

Klasický batoh s fotovložkou - Boblbee 25L GTX Point65

Mezi velké výhody tohoto řešení patří jeho univerzálnost. Tenhle batoh se navíc hodí nejen pro převážení fototechniky, ale i pokud chcete cestovat s notebookem, na který má speciální kapsu. Fotovložku můžete nechat klidně doma a naložit do něj cokoliv jiného.

Pokud jedu fotit na jedno místo například několikahodinovou akci, dorazím na místo, vyndám z batohu fotobrašnu a jsem obratnější a druhý objektiv i blesk mám snadno po ruce. Venkovní strana batohu je navíc celá z plastů, takže nemusím řešit, kde batoh odložím a můžu ho kdykoli snadno omýt, což se hodí například po průjezdu deštěm nebo po mokré silnici, kdy vám zadní kolo nahazuje záda.

Fotobatoh - Boblbee Vortex 14L

S tímhle řešením máte lepší přístup k fototechnice a především více prostoru pro ni. Polstrované přepážky si můžete lépe poskládat, máte k dispozici víc kapes pro drobnosti a doklady, navíc i velkou kapsu ve spodní části vybrání batohu a standardní součástí batohu jsou i popruhy pro vyvázání batohu a dalšího příslušenství. Velkou výhodou je i možnost přístupu do prostoru pro fototechniku bez jeho sundání ze zad.

Oba batohy mají své přednosti a před výběrem je důležité zamyslet se nad tím, jak budete batoh využívat. Oba mají skvělou ergonomii, dobře se nosí a navíc jsem nenašel lepší batoh, co se bezpečného převozu fototechniky týká. Navíc jsou certifikované jako páteřový chránič, takže nemusím zvlášť oblékat páteřák, se kterým by se navíc věžný batoh nepohodlně vozil. S klidným svědomím vám můžu doporučit oba dva tyto batohy, sám si už převážení fototechniky na motocyklu bez nich neumím ani představit.

Další články z rubriky:

  

  Videa

  Instagram

  
  

  Motodenik.cz

  © 2010-2023 motodenik.cz, AmbitionPro, s.r.o.