Cestovní endura pohledem generála Pavla

Jan Altner, foto: autor 12.1.2023

fotka

Výjimečný test velkých cestovních endur si řekl také o výjimečné jezdce. Na jeden den se nám podařilo vylákat také vášnivého motorkáře, pana generála Pavla (viz rozhovor). A zde jsou jeho dojmy z motocyklů testovaných v rámci tohoto společného redakčního testu.

Ducati Multistrada Enduro

Krásná motorka, úžasné emoce, designově skvělá. Pro mě tato motorka vyvrátila to, co se o Ducati říká, že to není motorka pro běžné ježdění. Na této motorce lze strávit krásnou motodovolenou do těch nejhorších podmínek. Zvládne opravdu vše a jezdí se na ní úžasně. Krásná spotřeba, člověk se s ní zžije během pár kilometrů a moc bych si ji přál ve své garáži. Opravdu nádherná motorka.

Honda AfricaTwin

Člověk k ní přistupuje jako k ikoně, což samozřejmě trošku dopředu zkresluje její hodnocení. Tato motorka ve dvou provedeních, které jsme dnes mohli vyzkoušet automat a manuál je jako Dr. Jekyll a pan Hyde. Každá z nich je úplně jiná. Manuál je úžasně přátelský, skvěle řadí, krásně jezdí, má moc příjemný zvuk.

Myslím, že se Hondě opravdu skvěle povedla. Na automat si člověk asi musí zvyknout. Věřím, že v terénu se jeho přednosti ukážou víc než na silnici. Je to motorka, která nemá takové emoce jako třeba Ducati, ale je to krásná a spolehlivá motorka, která určitě vydrží dlouhé roky. I ji bych si přál ve své garáži.

BMW R1200GS

To je prostě univerzál, Kombinace všeho dobrého, co si člověk od motorky této kategorie může přát. Pohodlí, velká síla, spousta funkcí, které řidiče rozmazlují. Má výborný podvozek. Člověk má pocit, že s ní jen tak pluje krajinou a přitom je schopna i vysokých rychlostí v obrovské stabilitě. Sice není asi tak designově krásná, jako jsou Italky. Svými výkony a univerzálností použití si jen těžko lze představit lepší motorku, která by v sobě toho měla tolik najednou.

Další články z rubriky:

  

  Videa

  Instagram

  
  

  Motodenik.cz

  © 2010-2023 motodenik.cz, AmbitionPro, s.r.o.