Ducati 1299 Panigale R Final Edition

Filip Tichý, foto: TZ Ducati 10.7.2017

fotka

Italská legenda se loučí a na oslavu posledního modelu Panigale značka Ducati představila model Final Edition. Nádherná italská kočka v trikolórové barevné kombinaci kombinuje to nejlepší, co Panigale v této oblasti nabízí – některé díly z ryze závodního modelu Superleggera a také obrovský výkon 209 koní.

Podle neoficiálních informací se příští rok objeví nový superbike s motorem V4 odvozeným ze současného speciýálu Ducati v MotoGP. Ten postupně začne jezdit v WSBK a nahradí tak současnou Superleggera. Dnes představená Ducati 1299 Panigale R Final Edition není tak radikálně odlehčená jako Superleggera, karbon nahradily klasické materiály. Jinak ale nabízí to nejlepší, co lze v řadě Panigale pořídit, včetně motoru vyšponovaného na maximální výkon 209 koní.

Provozní váha s náplněmi je 190 kg, tedy téměř stejně jako stávající „civilní“ model Ducati 1299 Panigale S (která je naladěna na maximální výkon 197 koní). Majitelé posledního modelu v řadě Panigale se kromě obrovského výkonu a nádherných barev mohou těšit na speciální číslování vybroušené na nádrži, podle Ducati ale nepůjde o limitovanou edici s omezeným počtem kusů.

Výkon 209 koní dosahuje dvouválec 1285 ccm díky odlehčené klice s odlišným vyvažováním oproti klasickým Panigale S a titanovým ventilům. Další změnou jsou pouze dva pístní kroužky místo tří o vzoru superbikového speciálu Panigale R. Vzadu najdeme co jiného než výfukový systém Akrapovič, který je partnerem Ducati v závodní oblasti.

Pokud hledáte něco opravdu speciálního a chcete vyrazit na okruh v prakticky stejných barvách i technice jako Chaz Davies a Marco Melandri, je tu pro vás lákavá nabídka za poloviční cenu než radikální Superleggera.

Video

 reklama

Videa

InstagramMotodenik.cz

© 2010-2017 motodenik.cz, Pointera Solutions s.r.o.