Yamaha T7 Ténéré 6. září NEBUDE

Filip Tichý, foto: Yamaha 31.8.2017

fotka

Poslední video od Yamahy ukázalo, že slibovaný nový Adventure model ve skutečnosti bude čtyřkolové vozítko side-by-side, jak prozrazují čtyři světla na videu. Na novou Yamahu XT700Z Ténéré vycházející z již představeného konceptu T7 si tak budeme pravděpodobně ještě muset rok počkat.

Video upoutávka na 6. září

Základem připravované nové Tenerky bude osvědčený řadový dvouválec z řady MT-07, který umí ze zdvihového objemu 689 ccm dostat 75 koní a slušnou hodnotu maximálního točivého momentu 68 Nm. U připravovaného cestovního endura se dá očekávat větší důraz na nižší spektrum otáček než na maximální hodnotu výkonu. Nová Tenerka to myslí s výlety do terénu docela vážně, dostane 21palcové přední kolo a 18palcové zadní kolo a slibovaná suchá hmotnost je přibližně 180 kg.

Video - Yamaha T7 Concept

Yamaha předvedla svůj T7 Concept již na podzimní výstavě EICMA 2016 a podle zákulisních informací by se finální verze modelu měla hodně blížit představenému konceptu. K tomu patří velká hliníková nádrž, čtyřbodový LEDkový světlomet, přední vidlice KYB a alternativní výfuk Akrapovič. Motocykl je vyvíjený italským designérským týmem ve spolupráci s oficiálním dakarovým teamem Yamahy se sídlem ve Francii.

Řadové dvouválce jsou u výrobců stále oblíbenější díky relativně jednoduché konstrukci a možnosti lépe řešit emise v různých pásmech otáček. Nová Ténéré se na trhu připojí k dvěma dalším cestovním endurům s řadovým dvouválcem. Prvním je BMW F800GS s výkonem 85 koní na provozní hmotnost 210 kg, druhým je CRF1000L Africa Twin s maximálním výkonem 95 koní na hmotnost 232 kg. Pokud se tedy Tenerce podaří udržet provozní váhu někde kolem 200 kg a cenovku pod čtvrt milionu, mohla by se rychle stát prodejním trhákem, protože německý soupeř začíná na ceně 300 tisíc, litrová Honda pak na ceně 355 tisíc.Videa

Instagram
Motodenik.cz

© 2010-2018 motodenik.cz, Pointera Solutions s.r.o.