BMW R1600C Wunderlich cruiser koncept

Filip Tichý, foto: Wunderlich 1.9.2017

fotka

Německý výrobce už nějakou dobu naznačuje, že připravuje nový cruiser, byť si na něj ještě asi budeme muset pár let počkat. A teď se připojila i jeho „dvorní“ firma s doplňky Wunderlich, která předvedla designovou studii jako nástupce R1200C (vyráběný do roku 2005).

Americký trh si stále více žádá speciální modely ve stylu Ducati XDiavel nebo Triumph’s Bobber. Jak ale bude vypadat podobně laděný cruiser od BMW? Značka Wunderlich obvykle má hodně dobré informace o nových modelech, aby na ně mohla ještě před představením začít připravovat doplňky. Ostatně v minulosti také několik modelů „uteklo“ ještě před oficiálním zveřejněním právě z dílen Wunderlich. I proto lze tento koncept chápat jako pokusný balónek, který vyzkouší reakci trhu, byť mimo oficiální kanály BMW.

Wunderlich do konceptu nakreslil rovnou boxer 1600 ccm, jinak je ale zjevná inspirace právě u x-Diavelu. Ovšem zavěšení předního kola s typickým přepákovaným odpružením z tohoto konceptu dělají hodně speciální záležitost. Uvidíme, do jaké míry se budoucí cruiser bude podobat tomuto konceptu a do jaké míry bude ctít naznačený směr vloni představeným konceptem R5 Hommage

 reklama

Videa

Instagram

 reklama


Motodenik.cz

© 2010-2018 motodenik.cz, Pointera Solutions s.r.o.