Motocykly BMW pro motoškoly

Tisková zpráva BMW 12.4.2011

fotka

Společnost BMW Motorrad Česká republika se rozhodla podpořit úsilí o zvýšení bezpečnosti motorkářů na našich silnicích konkrétními kroky a na sezónu 2011 poskytla dva motocykly BMW pro výukové kurzy.

Dne 11. dubna 2011 proběhlo předání motocyklu BMW F800GS do rukou Míry Lisého, školitele kurzu Bezpečně na motorce. Druhý motocykl, BMW S1000RR, si odvezl Karel Táborský, lektor Motoškoly Automotodromu Brno. Oba motocykly předal trenérům Petr König, Country Manager BMW Motorrad pro ČR a SR. Petr König důvody tohoto rozhodnutí dále upřesnil: „Stále rostoucí popularita silničních i off-roadových motocyklů BMW znamená pro naši značku také velký závazek. Kromě neustálého zkvalitňování služeb zákazníkům chceme přispět ke zvýšení bezpečnosti motorkářů na našich silnicích. Proto jsme se rozhodli podpořit dvě renomované motoškoly a poskytnout jejich lektorům nové motocykly BMW.“

Značka BMW se pro rok 2001 stala hlavním partnerem Off-roadové části kurzu „Bezpečně na motorce“, ve kterém Míra Lisý pomůže začínajícím i pokročilým motorkářům zvládnout základy přípravy i bezpečné jízdy v terénu i na silnici. K tomu je ovšem třeba mít kvalitní náčiní v podobě dobře ovladatelného a spolehlivého stroje, který poslouží nejen školiteli, ale také žákům. Model BMW F800 GS je díky svým vlastnostem ideálním strojem, na kterém bude moci Míra Lisý demonstrovat jednotlivé techniky jízdy na silnici i v terénu. Tento stroj ale budou moci osedlat i samotní žáci kurzu a porovnat tak chování svých endur s tímto moderním motocyklem.

Motoškolu“ jízdy na brněnském Masarykově okruhu každoročně absolvují desítky majitelů kapotovaných sportovních strojů. Účastníci kurzů se zde učí správný průjezd zatáčkou i chování na závodním okruhu, součástí je ale také řada technik a informací týkajících se jízdy v běžném provozu. Zorganizovat skupinové jízdy na okruhu a udržet pod kontrolou smečku začínajících závodníků vyžaduje motocykl s dostatečně velkou výkonovou rezervou. Zároveň ale musí jít o stroj, který bude poslouchat v každé situaci a udělá přesně to, co po něm jeho řidič chce. I tady je jeden ideální adept od značky BMW, kterému koně pod kapotou rozhodně nechybí, a přitom je díky elektronickým asistenčním systémům maximálně bezpečný. Jedná se o BMW S1000RR, se kterým se budou účastníci brněnské Motoškoly letos setkávat s osvědčeným lektorem Karlem Táborským za řídítky.

Více informací o motocyklech naleznete adrese www.bmw-motorrad.cz.Videa

Instagram
Motodenik.cz

© 2010-2019 motodenik.cz, Pointera Solutions s.r.o., supported by AmbitionPro, s.r.o.