Yamaha Xmax 125 nové elegantní piccolo

Filip Tichý, foto: Yamaha 14.9.2017

fotka

Sportovní skútr TMAX pomalu promítá své geny i do ostatních kubatur modelové řady skútrů. Nyní na něj navázala stopětadvacítka Yamaha X-MAX, která do malé kubatury přináší podobné sportovní rysy, ale i luxusní prvky výbavy.

Stejně agresivní výraz jako TMax nová stopětadvacítka dosahuje především díky ostře vykrojeným LED světlometům a plastové horní části kapotáže. Pro rok 2018 dostal nový X-MAX 125 ještě dynamičtější design, který je inspirován nejnovější generací modelů X-MAX 300 a X-MAX 400. Stopětadvacítka dostala kromě inovovaného motoru také modernější přední vidlici a větší sedlo se samostatnou opěrkou řidiče.

Tento oblíbený skútr, který si za deset let na trhu pořídilo přes 140 tisíc zákazníků, přichází také se špičkovou výbavou, která až dosud byla doménou prakticky jen nejdražších maxiskútrů. Spolu s LED osvětlením nabízí i praktické bezklíčové zapalováním Smart Key. Stačí mít klíč v kapse a skútr lze odemknout, nastartovat a vyrazit. V případě potřeby se ale mohou jezdci na modelu X-MAX 125 rozhodnout systém Smart Key kvůli šetření baterie při delších odstávkách odpojit.

Zajímavým rysem je možnost nastavení skútru podle výšky jezdce, řídítka lze upevnit ve dvou polohách - s možností posunu vpřed a vzad - takže si každý může vybrat tu nejergonomičtější jízdní polohu. Podobně také vysoký plexištít je možné nastavit do dvou pozic. Ve schránce pod přístrojovkou čeká zásuvka USB pro nabíjení telefonu, vzadu zase větší podsedlový prostor, kam se vejdou dvě přilby.

Srdcem skútru je kapalinou chlazený jednoválcový čtyřtaktní motor SOHC o objemu 125 ccm splňující požadavky emisní normy EURO 4. Už i do kubatury 125 ccm pronikají systémy kontroly trakce. Nový systém TCS Yamahy sleduje zadní kolo, a pokud zjistí prokluz, okamžitě omezí točivý moment motoru, dokud nedojde k obnovení trakce. Elektronický systém TCS, který je použit u modelu X-MAX 125, je podobný jako u modelů X-MAX 300 a X-MAX 400.

 reklama

Videa

Instagram

 reklama


Motodenik.cz

© 2010-2018 motodenik.cz, Pointera Solutions s.r.o.