Distinguished Gentleman's Ride již v neděli

Filip Tichý, foto: Jan Altner 20.9.2017 zdroj: www.gentlemansride.com

fotka

Distinguished Gentleman's Ride – Jízda elegantních gentlemanů vznikla v roce 2012 v australském Sydney a na začátku byl snímek herce Dona Drapera z televizního seriálu Mad Men, kde sedí pečlivě upravený a v obleku na motocyklu. Z toho vznikla myšlenka spojit dvě „pánské“ záležitosti, to jest lásku k upraveným motocyklů a zdravotní problémy s prostatou ve vyšším věku, v charitativní akci.

Video pozvánka 2017

Úspěch a popularita této akce stále roste a vloni, tedy 2016, se jízdy zúčastnilo skoro 56 tisíc lidí v celkem 500 městech. Také letos, v neděli 24. září, si na celém světě přes sedmdesát tisíc jezdců nalepí symbolický knírek na světlomet svého café raceru, bobberu, classiců, scramblerů... zkrátka jednoho z výjimečných „oldschool“ klasických motocyklů a vyrazí na jízdu městem. Krátká charitativní jízda ve všech větších světových městech má za cíl zvýšit povědomí o rizicích rakoviny prostaty a pomocí sbírky získat finanční prostředky na výzkum a léčení této choroby, ale také podpořit programy na prevenci sebevražd.

Letošním cílem je celosvětově vybrat 5 milionů dolarů. Pokud máte v garáži nějaký výjimečný motocykl, vytáhněte ten nejlepší společenský oblek, nechte narůst delší vousy a zaregistrujte se na některou ze společných vyjížděk na adrese www.gentlemansride.com. Zúčastnit se ale můžete také nepřímo, stačí navštívit web celé akce a vybrat si vám sympatického jezdce nebo vašeho kamaráda účastníka a podpořit jej libovolnou finanční částkou.

V ČR jsou zatím připraveny Ride v celkem pěti městech – Praha, Plzeň, Olomouc, České Budějovice a Třebíč. Konkrétně na pražskou jízdu již je registrováno 175 motocyklů. Údaje o místě a čase jízdy získáte po registraci na adrese www.gentlemansride.com.

 reklama

Videa

Instagram

 reklama


Motodenik.cz

© 2010-2018 motodenik.cz, Pointera Solutions s.r.o.