Charitativní Distinguished Gentleman's Ride 2017

Filip Tichý, foto: Jan Altner 25.9.2017

fotka

Bylo nás víc než 92 tisíc, všichni elegantně oblečení a na klasických motocyklech s nalepeným symbolickým knírkem na světlometu. Už počtvrté se i Praha zúčastnila celosvětové charitativní jízdy Distinguished Gentleman's Ride, která si klade za cíl zvýšit povědomí o rizicích rakoviny prostaty a pomocí sbírky získat finanční prostředky na výzkum a léčení této choroby.

Distinguished Gentleman's Ride neboli Jízda elegantních gentlemanů se poprvé jela v roce 2012 v australském Sydney. Hlavní inspirací byl snímek herce Dona Drapera z televizního seriálu Mad Men, kde sedí pečlivě upravený a v obleku na motocyklu. Z toho vznikla myšlenka spojit dvě „pánské“ záležitosti, to jest lásku k upraveným motocyklů a zdravotní problémy s prostatou ve vyšším věku, v charitativní akci.

V České republice proběhly společné jízdy Ride v Praze, Plzni, Olomouci, Českých Budějovicích a Třebíči a jen v Praze se i přes nepřízeň zúčastnilo přes 150 motocyklů, kteří na charitativní konto přispěli přes 4 tisíce dolarů. Letošní jízdy sice poznamenalo deštivé počasí, kvůli kterému musela většina účastníků přes slušivé obleky obléci ještě teplou bundu, ale i tak bylo na co se dívat. Letos organizátoři po celém světě zatím předali nadaci Movember celkem 4,4 miliony dolarů.

Ke klasickým motocyklům zahrála na motorkářském baru Klasickwheels.cz klasická hudba, která ukrátila čekání na lepší počasí. Ještě před polednem se chopil mikrofonu Dalibor Gondík a proběhlo předání cen za největší nasbírané příspěvky. Přesně v poledne se naštěstí mraky trochu umoudřily a motorky tak mohly projet zkrácenou trasu z Holešovic na Václavské náměstí.

Na výjimečnou akci dorazili také dva výjimeční hosté, herci Dalibor Gondík a Lukáš Langmajer. Oba mají k motorismu a motoristickému sportu hodně blízko, proto jsme se zeptali, co je právě na tuto akci přilákalo:

Lukáš Langmajer, nadšený motorista, absolvoval několik rallyesprintů

Cokoli, co voní benzínem, mě láká. A druhá věc je, že mám takový sílící pocit, že se tu schází docela dost slušných lidí. A to mi v poslední době trochu chybí. Já zatím dělám víc do aut, ale myslím, že už se pomalu dostávám do věku, kdy bych mohl začít jezdit víc na motorce. Ale ještě uvidím, jak mi to doma projde.

Dalibor Gondík, vášnivý motorkář i motorista

Není to jen běžný motorkářský sraz, je to motorkářská akce s velkým podtextem, který se týká shánění peněz na léčbu rakoviny prostaty. To je chlapský téma a myslím, že chlapa by to mělo zajímat. A pak tu je další přesah, a to je to, že se všichni drsní motorkáři převléknou do elegantních obleků. A představa, že se dneska na celém světě všichni na café-racerech a klasických motocyklech polepených knírama jedeme v oblecích je úžasná. Protože elegance a slušné chování v životu patří.

Další články z rubriky:

  

  Videa

  Instagram

  
  

  Motodenik.cz

  © 2010-2019 motodenik.cz, Pointera Solutions s.r.o., supported by AmbitionPro, s.r.o.