Sportster Challenge jako jízda do Milwaukee a zpět

Filip Tichý, foto: TZ Harley-Davidson 12.10.2017

fotka

Sobota 7. října 2017 byla dnem ve znamení silných strojů, vůně benzínu, burácení motorů, svobody, ikonických motocyklů Harley-Davidson i dokonalé zábavy. Další ročník tradiční sportovně společenské akce oslavující závěr motocyklové sezóny přivítal na startu rekordních 60 startujících, kteří dohromady urazili na svých strojích více než 25 000 km – tedy vzdálenost z Plzně do Milwaukee, rodiště Harley-Davidson, a zpět!

V plzeňském dealerství Harley-Davidson probíhala podle plánu od 8:00 registrace, startovné bylo zdarma, jezdci a jezdkyně na motocyklech Harley-Davidson a mnozí další dokončovali přípravy k jízdě a vzhledem k teplotě vzduchu 8° C konzumovali teplé nápoje.

Po krátké předstartovní rozpravě se přesně v 9:30 vydalo všech 60 startujících na první okruh této vytrvalostní jízdy. Účastníci Sportster Challenge absolvují stanovený okruh 88,3 km v běžném silničním provozu, kdy start i cíl je právě v Harley-Davidson Plzeň. Při absolvování 3 kompletních okruhů získává jezdec čestné uznání a pamětní odznak, při absolvování všech 6 okruhů pak speciální certifikát a účast v „Tombole vítězů“.

Poměrně příznivé počasí s minimem srážek bylo dokreslením příjemné a pohodové atmosféry celého letošního ročníku. Ti, kteří neměli touhu ujet přes 500 km na svém stroji si kromě občerstvení, setkání se starými i novými přáteli a srovnávání individuálních úprav nejrůznějších jednostopých strojů užívali rovněž bezplatné zkušební jízdy na motocyklech Harley-Davidson modelového roku 2018, ať už řady Street, Sportster nebo zejména revolučních, motorem Milwaukee-Eight o obsahu 1750cc osazených, motocyklů Harley-Davidson Softail Fat Bob a Fat Boy.

V rámci závěrečného ceremoniálu Sportster Challenge 2017 v 17 hodin se tedy představilo a zasloužené ovace si užilo všech 25 šampionů a šampionek, kteří „to dali celé“. Po Tombole vítězů o Harley-Davidson na víkend, poukazy na servisní práce v H-D Plzeň a mnohé další ceny si pak všichni přítomní přislíbili účast na ročníku 2018, stejně jako na „přípravném setkání“ v rámci mezinárodních oslav 115. výročí založení Harley-Davidson, pořádaného 5. - 8. července 2018 v Praze.

 reklama

Videa

Instagram

 reklama


Motodenik.cz

© 2010-2018 motodenik.cz, Pointera Solutions s.r.o.