Nový Ducati Monster 821 zpátky ke kořenům

Filip Tichý, foto: Ducati 18.10.2017

fotka

Na oslavu 25. výročí od vzniku prvních Monsterů značka Ducati představila Monster 821, který sice využívá řadu nových prvků z nejmodernějších Monsterů 1200, ale na druhou stranu se vrací ke klasické konstrukci s příhradovým rámem i v zadní části. A také k výrazným barvám ve stylu prvních žlutých Monsterů.

Nový Monster 821 si kromě nádrže vypůjčil z vyšší řady 1200 také dělený světlomet a barevný TFT displej. Vedle toho si nové emisní limity vynutily i nový výfuk a nepatrné snížení výkonu motoru Testastretta 11° na i tak slušných 108 koní a 86 Nm točivého momentu.

Na rozdíl od prvních Monsterů, které patřily mezi hodně surové a agresivní stroje, nová 821 obsahuje kompletní sadu elektronických asistentů jako volbu jízdních režimů, kontrolu trakce a samozřejmě ABS. K dispozici bude i quickshifter s možností řazení nahoru i dolů bez spojky, nebo multimediální systém propojující přístrojovku a chytré telefony.

Hodně luxusní jsou i brzdy Brembo s dvěma kotouči 320 mm a radiálními třmeny M4-32 monobloc. Poslední novinkou jsou také barvy, nově je v nabídce také žlutá, která v devadesátých letech odlišovala střední objemy od největších motorů vyvedených v červené.

Ducati odhalí další nové modely během živého streamovaného vysílání v neděli 5. listopadu večer a očekává se představení superbiku Desmosedici Stradale odvozeného od současného speciálu MotoGP.

Video Ducati Monster 821

 reklama

Videa

Instagram

 reklama


Motodenik.cz

© 2010-2018 motodenik.cz, Pointera Solutions s.r.o.