První 3motocykl Yamaha Niken velká fotogalerie

Filip Tichý, foto: Yamaha 26.10.2017

fotka

Yamaha právě představila velké překvapení pro sezónu 2018, kdy na trh vyjede první tříkolový velký motocykl pod názvem Niken. Podívejte se na první informace a fotky představené na autosalonu v Tokiu.

Design i konstrukce do značné míry vycházejí z konceptu MWT-09 představeného již před rokem, produkční verze ale víc vychází z modelu Yamaha MT-09. Přední světlomety i plasty jsou zajímavou kombinaci prvků MT-09 a nového TMAXE, to hlavní je ale jedinečná konstrukce předního nakláněcího zavěšení kol s dvojitými trubkami vedenými zvenku.

Všechny dosavadní konstrukce tříkolových skůtrů totiž vycházely z vnitřního zavěšení. Pohonnou jednotkou je tříválec z modelu MT-09 a pohled na řídítka odhalí režimy vstřikování, kontrolu trakce ale třeba i tempomat. Na technické detaily si musíme počkat ještě do 6. listopadu, kdy se nám Niken oficiálně představí v Míláně, zatím se pokochejte následující fotogalerií.

Jde bezesporu o velký převrat ve světě motocyklů, tříkolová konstrukce by měla dovolit i razantnější jízdu v zatáčkách na hodně nekvalitním povrchu. Yamaha si podle mého názoru zaslouží velkou pochvalu, že se jako první pouští do tohoto segmentu, který se jednoznačně osvědčil u skútrů.

 reklama

Videa

Instagram

 reklama


Motodenik.cz

© 2010-2018 motodenik.cz, Pointera Solutions s.r.o.