Harley-Davidson Sport Glide z Milána

Filip Tichý, foto: Jan Altner, H-D 7.11.2017

fotka

Zatím ten nejlepší mix vlastností od Harley-Davidsonu nám v Miláně předvedla americká značka v podobě Harley-Davidson Sport Glide. Cesťák se základní kapotáží a dokonale začleněnými kufry si za minutu překopete na čistý custom! Slovy "klasika"... kdo z vás to má :=)

Majestátní cesťák jako "glajda", lehká stavba s nadupaným novým motorem Milwaukee 107, novým podvozkem Softail, a přitom po sundání kapotáže a kufrů čistý custom s moderním LED kukučem. A k tomu sportovní charakter díky To je nová nabídka, která v jednom dokáže nabídnout hned několik stylů a vlastností. Je to devátý model vycházející z úplně nové platformy Harley-Davidson Softail® a zatím poslední z řady 100 motocyklů, které Harley-Davidson plánuje uvést na trh do roku 2027, přijíždí model Sport Glide.

Nová 43mm obrácená vidlice zpevnila vedení předního kola a využívá kazetový systém odpružení, který podporuje přesné ovládání, stabilitu a jistotu při brzdění – kterou ještě zesiluje standardně osazený systém ABS. Model Sport Glide má hodně zajímavá nová litá kola Mantis, 18palcové vepředu a 16palcové vzadu, obutá do pneumatik Michelin Scorcher 31. Do standardní výbavy patří nabíjecí port USB, bezklíčové zapalování a bezpečnostní systém Harley-Davidson Smart Security System.

Kapotáž modelu Sport Glide je tvarovaná tak, aby odkláněla vítr od hrudníku jezdce a nechávala hlavu v ničím nerušeném proudu vzduchu. Kapotáž je připevněná k trubkám přední vidlice pomocí snadno odepínatelných svorek, které umožňují rychlé a jednoduché nasazení a sejmutí. Jezdci, kteří vyžadují ještě lepší ochranu před větrem, mohou vyměnit standardní 1,5palcový štít za vyšší 5,5palcový zatmavený štít Light Smoke Windshield, který je v nabídce originálního příslušenství Harley-Davidson.

Nové pevné (a uzamykatelné) boční kufry mají elegantní protažený design. Snadno se do nich nakládají a vykládají zavazadla a lze je otevřít jednou rukou i ze sedla stroje. Jejich plynulé otevírání podporují tlumicí prvky. Boční kufry lze také během pár sekund sejmout díky vnitřnímu upínacímu mechanismu. Na bocích motocyklu zůstanou jen sotva postřehnutelné úchyty. Celková kapacita obou bočních kufrů je 25,5 litrů.

„Model Sport Glide nabízí vzrušující dynamické vlastnosti nového podvozku Softail spolu s výbavou, která z něj dělá skvělý stroj pro dojíždění i víkendové cestování. Design továrního customu vyjadřuje moderní výkon a soudobý styl,“<¬/i> říká Dave Latz, Senior Product Planning Manager Harley-Davidson. Jeho slova potvrzuje i Brad Richards, Vice President pro Styling and Design Harley-Davidson a dodává: „Sport Glide je ztělesněním designových trendů značky Harley-Davidson v moderní podobě. Například v nové kapotáži se promítají legendární tvary „batwing“ z touringových modelů Harley-Davidson, ale zkrátili jsme ji směrem dozadu, aby měla kompaktnější a sportovnější charakter. Kola Mantis jsou první směrově orientovaná kola, která kdy Harley-Davidson použil ve standardní výbavě. Loukotě se klenou od středu k ráfkům a navozují dojem pohybu i tehdy, když je motocykl zaparkovaný. Pocit pohybu ještě zesilují tvary kapotáže, bočních kufrů, a dokonce i useknuté koncovky výfuků.“Videa

Instagram