Španělské Rieju Century 125 jako brácha Hipstera

Filip Tichý, foto: Jan Altner 27.11.2017

fotka

V Miláně se ukázal pěkný malý scrambler Century 125 od španělské značky Rieju. Ovšem bližší pohled odhalí nápadnou podobnost s italským modelem FB Mondial HPS 125. Španělské Rieju totiž svoji nabídku modelů obohatil o stroj vyráběný v Číně, ale přestože základ je stejný jako u FB Mondial, španělský design zvolil trochu odlišný styl.

Základem obou stojů je zajímavě tvarovaný trubkový rám a čtyřdobý jednoválec vyráběný v Číně ve společném výrobním závodě koncernů Piaggio a Piaggio Group a Zongshen. Ten je naladěný na maximální hodnotu výkonu pro mládežnickou kategorii A1, tedy 15 koní. Čtyřventilový agregát DOHC s elektronickým vstřikováním. FB Mondial HPS 125 už jsme měli možnost prohnat v redakčním testu a i přes trochu zvláštní zpřevodování do nižších rychlostí nás hodně nadchl. Škoda, že se do Evropy nedostala jeho verze 150 ccm, který se v Číně prodává jako Aprilia CR150. Viz níže srovnání Rieju Century / FB Mondial HPS / Aprilia Zongshen CR150.

Čínská továrna Zongshen nyní přichází s podobným modelem, který vyvinula podle zadání španělského Rieju. Stejný motor i rám doplňuje stejné odpružení přední vidlicí 41mm USD a zadní tlumiče s oddělenými nádobkami. Téměř shodná je logicky i celková hmotnost 132 kg. Odlišný je ale styl, designéři Rieju zvolili trochu střídmější přístup a výsledkem je čistý scrambler se vzpřímenější jízdní pozicí než u výše zmíněného vzoru. Bude navíc zajímavé sledovat zprávy, zda se tento model objeví i ve vyšších kubaturách.

 reklama

Videa

Instagram
Motodenik.cz

© 2010-2018 motodenik.cz, Pointera Solutions s.r.o.