Budoucností Ducati je elektřina

Filip Tichý 17.1.2019

fotka

Blíží se zahájení výroby prvního elektrického motocyklu Ducati. To potvrdil Claudio Domenicali, CEO značky Ducati, v rámci boloňské soutěže Moto Student, kterou značka Ducati dlouhodobě podporuje jako líhěň nápadů i konstruktérů. Univerzita v Bologni má vlastní závodnní tým, který vyvinul elektrický supersport za podpory Ducati Foundation a s využitím know-how techniků z Borgo Panigale.

Na výstavě v Miláně navíc zazněly první informace o tom, že s Ducati se pevně počítá v rozvojových plánech „Volkswagen Roadmap E“ do roku 2030. To znamená i splnění závazku k nasazení elektrického pohonu do všech modelových řad, ovšem to je hudba daleké budoucnosti, v pětiletém produktovém výhledu Ducati do roku 2021 zatím žádný elektrifikovaný model není. Stále se čeká na lepší technologie baterií a je zajímavé, že značka Audi v rámci koncernu Ducati dostala na starost vývoj a nasazení alternativy v podobě palivových článků.

Pokud ale bude chtít Volkswagen splnit svůj slib, už za pět let by se měly postupně začít objevovat i první elektrické modely Ducati a v roce 2030 by měly všechny řady – elektrický superbike, elektrický naháč, elektrické cestovní enduro… Dobrou zprávou ovšem je, že Ducati díky novým technologiím počítá s inovací všech současných pohonných jednotek na budoucí normu Euro 5, a to včetně právě představeného vzduchem chlazeného modelu Scrambler 1100.

Vedle elektrického pohonu po výstavě v Miláně zazněly i první úvahy o zařazení maxiskútru do nabídky Ducati. To je logické, koncernu Volkswagen by se rozšíření nabídky o skútr určitě hodilo. Vzorem může být koncern BMW, který si napřed opatrně přivykl své zákazníky na myšlenku skútrů dvěma luxusními maxiskútry C650, a letos už na výstavě představil menší model poháněný jednoválcovou třistapadesátkou. Strategické plány BMW se ostatně netají vývojem ještě menších kubatur ve spolupráci s asijskými partnery.

Ve vyjádřeních zástupců značky ale jednoznačně zaznělo to hlavní: „Ať už budeme vyvíjet jakýkoli nový model, například využívající nějakou formu elektrický pohon, budeme zachovávat naši exklusivní image se sportovními motocykly na špičce svého segmentu. Ducati, to je MotoGP, to je Superbike, to jsou odvážné tvary našich Monsterů…“

Další články z rubriky:

  

  Videa

  Instagram

  
  

  Motodenik.cz

  © 2010-2019 motodenik.cz, Pointera Solutions s.r.o., supported by AmbitionPro, s.r.o.