Volskwagen neprodá Ducati, naordinuje elektřinu a skútr

Filip Tichý 27.11.2017

fotka

V první polovině roku se hodně spekulovalo o prodeji menších značek z koncernu Volkswagen, mezi které patří i Ducati jako součást značky Audi. Pak ale přišly příznivé hospodářské výsledky za první pololetí a plánované prodeje se definitivně zastavily. Na výstavě v Miláně navíc zazněly první informace o tom, že s Ducati se pevně počítá v rozvojových plánech „Volkswagen Roadmap E“ do roku 2030.

To znamená i splnění závazku k nasazení elektrického pohonu do všech modelových řad, ovšem to je hudba daleké budoucnosti, v pětiletém produktovém výhledu Ducati do roku 2021 zatím žádný elektrifikovaný model není. Stále se čeká na lepší technologie baterií a je zajímavé, že značka Audi v rámci koncernu Ducati dostala na starost vývoj a nasazení alternativy v podobě palivových článků.

Pokud ale bude chtít Volkswagen splnit svůj slib, už za pět let by se měly postupně začít objevovat i první elektrické modely Ducati a v roce 2030 by měly všechny řady – elektrický superbike, elektrický naháč, elektrické cestovní enduro… Dobrou zprávou ovšem je, že Ducati díky novým technologiím počítá s inovací všech současných pohonných jednotek na budoucí normu Euro 5, a to včetně právě představeného vzduchem chlazeného modelu Scrambler 1100.

Vedle elektrického pohonu po výstavě v Miláně zazněly i první úvahy o zařazení maxiskútru do nabídky Ducati. To je logické, koncernu Volkswagen by se rozšíření nabídky o skútr určitě hodilo. Vzorem může být koncern BMW, který si napřed opatrně přivykl své zákazníky na myšlenku skútrů dvěma luxusními maxiskútry C650, a letos už na výstavě představil menší model poháněný jednoválcovou třistapadesátkou. Strategické plány BMW se ostatně netají vývojem ještě menších kubatur ve spolupráci s asijskými partnery.

Ve vyjádřeních zástupců značky ale jednoznačně zaznělo to hlavní: „Ať už budeme vyvíjet jakýkoli nový model, například využívající nějakou formu elektrický pohon, budeme zachovávat naši exklusivní image se sportovními motocykly na špičce svého segmentu. Ducati, to je MotoGP, to je Superbike, to jsou odvážné tvary našich Monsterů…“

 reklama

Videa

Instagram

 reklama


Motodenik.cz

© 2010-2018 motodenik.cz, Pointera Solutions s.r.o.