TVS Apache RR 310 jako předzvěst BMW G310RR

Filip Tichý, foto: TVS 6.12.2017

fotka

Na indickém trhu se právě představila jednoválcový sportovní model Apache od koncernu TVS, který spolupracuje se značkou BMW na při výrobě jednoválcových třístovek. Nově představený Apache je v podstatě kapotovanou verzí naháče BMW G310R a dá se očekávat, že se příští rok představí i v Evropě jako sportovní model G310RR.

Model Apache RR310 vychází z loňského konceptu Akula, tvarovaného s agresivními designovými prvky odvozenými od tvarů žraločího těla. Pod kapotami skrývá stejný jednoválec s netradičně obrácenou orientací (tj výfukovým svodem vystupujícím vzadu z motoru) o zdvihovém objemu 313 ccm a maximálním výkonu 34 koní při 9700 ot/min. Výrobce díky kapotáži slibuje i vyšší maximální rychlost 160km/h.

Se sportovním designem přišla sportovní řídítka a posunuté sedlo, takže výsledkem je posez jezdce s větší váhou na řídítkách. Rám je shodný se stávajícím rámem BMW G310R, který svoji dolní část umně skrývá pod plastovými kryty. Indický sportovní model ale dostal jinou podsedlovou část s jinak uchycenými stupačkami spolujezdce. Shodné jsou i kola a brzdiče ByBre, což je v podstatě levnější řada od výrobce Brembo.

")?>a04")?>

Většina ostatních parametrů je také téměř identická s dnes prodávaným naháčem od BMW, liší se vlastně jen výška sedla 810 mm. Apasche dostal svoji vlastní svisle orientovanou LCD přístrojovku a LED světlomety. S provozní hmotností 170 kg je Apache díky jednoválci lehce pod průměrem této třídy, kde už úřadují většinou těžší ale i výkonnější dvouválce.

VideoVidea

Instagram
Motodenik.cz

© 2010-2019 motodenik.cz, Pointera Solutions s.r.o., supported by AmbitionPro, s.r.o.