Ducati Multistrada 1260: právě testujeme

Jan Altner, foto: autor 13.12.2017

fotka

Na Kanárech je teď úžasně. Ale to hlavní, proč jsem tu a na co se těším nejvíc, je test nové Multistrady 1260. A jak sleduji nadšené tváře novinářů, kteří jezdili den před námi, pořád si kladu otázku: Jak mohli Multistradu ještě vylepšit, když byla i v letošní verzi skvělá?

Multistrada pro sezónu 2018 dostala nový motor Testastretta DVT o objemu 1262 ccm, který si Ducati už vloni úspěšně vyzkoušela v modelu X-Diavel. Motor s variabilním časováním ventilů je naladěný na maximální výkon 158 koní. Letošní dvanáctistovka Multistrada sice měla i tak úctyhodnou porci 152 koní, ale nový agregát by měl nabídnout ještě lepší průběh a točivý moment. Maximální hodnotu 129 Nm totiž nová Multistrada nabízí v širším rozsahu otáček.

K novému motoru patří i nový rám, ten slibuje stabilnější úhly a zajistí lepší stabilitu ve vysokých rychlostech. LED osvětlení, barevný digitální displej TFT či bezklíčové zapalování už Ducati u svých nejlepších modelů nabídla dříve, nyní přibylo třeba oboustranné rychlořazení Ducati Quick Shift či nová generace ABS s možností brzdění i v náklonu v zatáčkách.

VideoVidea

Instagram
Motodenik.cz

© 2010-2019 motodenik.cz, Pointera Solutions s.r.o., supported by AmbitionPro, s.r.o.