MV Agusta končí s Mercedesem a plánuje čtyřválec 1200 Brutale

Filip Tichý, foto: MV Agusta 20.12.2017

fotka

Claudio Castiglioni se opět projevil jako geniální ekonomický stratég. Značka MV Agusta vykoupí 25 procent svých akcií od továrny Mercedes-AMG, se kterou se spojila v roce 2014, a nadále bude fungovat samostatně.

Podobný kousek se Claudiovi přitom podařil před deseti lety, kdy do MV Agusty zainvestovala značka Harley-Davidson, aby svůj podíl za rok opět za symbolickou částku prodala zpět holdingu MV Agusta Holding. Ten patří do majetku holdingů ComSar Invest (ruský investiční kapitál) a GC Holding (rodinný holding Giovanni Castiglioni).

Podle neoficiálních informací se značce MV Agusta nepodařilo získat slibovaný přístup k technickému know-how Mercedesu, včetně například technologií a elektroniky ze světa F1. Vázlo také plánované využití společných výrobních a vývojových prostředků a využití prodejní sítě automobilů. Proto se obě značky raději dohodly na ukončení spolupráce a zpětném odkupu balíku akcií.

MV Agusta se podle svých slov věnuje vývoji nového čtyřválcového motoru, který by se s polu s prvním modelem měl představit již příští rok. Můžeme se těšit na atraktivní design, protože právě to je silná stránka MV Agusty. V uplynulých čtyřech letech značka velmi úspěšně okopírovala několik nápadů Ducati a poslala na trh například Dragster 800 RR jako dostupnějšího konkurenta Ducati Diavel. Novým modelem 2019 by podle ředitele Giovanni Castiglioniho měl být čtyřválcový naháč 1200 Brutale.

 reklama

Videa

Instagram

 reklama


Motodenik.cz

© 2010-2018 motodenik.cz, Pointera Solutions s.r.o.