MV Agusta končí s Mercedesem a plánuje čtyřválec 1200 Brutale

Filip Tichý, foto: MV Agusta 20.12.2017

fotka

Claudio Castiglioni se opět projevil jako geniální ekonomický stratég. Značka MV Agusta vykoupí 25 procent svých akcií od továrny Mercedes-AMG, se kterou se spojila v roce 2014, a nadále bude fungovat samostatně.

Podobný kousek se Claudiovi přitom podařil před deseti lety, kdy do MV Agusty zainvestovala značka Harley-Davidson, aby svůj podíl za rok opět za symbolickou částku prodala zpět holdingu MV Agusta Holding. Ten patří do majetku holdingů ComSar Invest (ruský investiční kapitál) a GC Holding (rodinný holding Giovanni Castiglioni).

Podle neoficiálních informací se značce MV Agusta nepodařilo získat slibovaný přístup k technickému know-how Mercedesu, včetně například technologií a elektroniky ze světa F1. Vázlo také plánované využití společných výrobních a vývojových prostředků a využití prodejní sítě automobilů. Proto se obě značky raději dohodly na ukončení spolupráce a zpětném odkupu balíku akcií.

MV Agusta se podle svých slov věnuje vývoji nového čtyřválcového motoru, který by se s polu s prvním modelem měl představit již příští rok. Můžeme se těšit na atraktivní design, protože právě to je silná stránka MV Agusty. V uplynulých čtyřech letech značka velmi úspěšně okopírovala několik nápadů Ducati a poslala na trh například Dragster 800 RR jako dostupnějšího konkurenta Ducati Diavel. Novým modelem 2019 by podle ředitele Giovanni Castiglioniho měl být čtyřválcový naháč 1200 Brutale.Videa

Instagram
Motodenik.cz

© 2010-2018 motodenik.cz, Pointera Solutions s.r.o.