Jak se MRG balí na Dakar

Jan Altner, foto: Jan Altner 1.1.2018

fotka

Protože letos budeme dění z Dakaru sledovat přímo na trase z doprovodného vozidla týmu MRG, přinášíme první fotogalerii z nakládky motocyklů a čtyřkolek na loď na začátku prosince.

Dakar 2018 startuje 6. ledna, nadcházející ročník je čtyřicátý. Všechny týmy předaly koncem listopadu techniku ve francouzském přístavu Le Havre pořadatelům. Teď je obří loď plná závodních speciálů na cestě přes oceán. Týmy je převezmou první týden v lednu v Limě, hlavním městě Peru, kde Dakar 2018 odstartuje.

Technické přejímky probíhaly celý týden a my jsme sledovali český tým MRG, který přivezl tři motorky, dvě čtyřkolky a pět doprovodných vozidel. Každé vozidlo má vystaven doklad nazvaný kniha kontrol, který si vyzvednete v základní kanceláři a se kterým musíte obejít mnoho stanovišť a obhájit připravenost svého vozidla.

Pokud si myslíte, že se jde pouze o formální předání, tak jste na omylu. Nejde pouze o vizuální kontrolu, ale o funkční zkoušku všech systémů a napojení na zkušební systémy. Nejvíce času zabralo polepení vozidel startovními čísly s partnery pořadatele a povinnou výbavou.

Běžně se zjistí, že něco nevyhovuje a nic naplat, je třeba na místě najít řešení a vše upravit tak, aby to vyhovovalo všem předpisům. Na závodních strojích jsou během technických kontrol označeny, případně zaplombovány některé díly, které není možné svévolně měnit.

Ale ani tím celý kolotoč nekončí. Je potřeba dovézt všechnu techniku na seřadiště, kde se tvoří dlouhé fronty, protože každé vozidlo je změřeno, zaplombováno a odevzdají se klíče, které si tým na základě všech posbíraných dokumentů během přejímek vyzvedne od pořadatelské agentury až v Limě, hlavním městě Peru, kde Dakar 2018 odstartuje.Videa

Instagram
Motodenik.cz

© 2010-2018 motodenik.cz, Pointera Solutions s.r.o.