Moto Morini odmítla, že by poskytla V-Twin pro Shineray/SWM

Filip Tichý 4.1.2018

fotka

Aktualizováno: tisková zpráva od Moto Morini uvádí, že tato neposkytla ani nelicencovala svůj véčkový dvouválec 1200 ccm čínskému koncernu Shineray. Moto Morini už se obrátila na právníky a bude řešit ochranu své licence.

Zatímco většina velkých značek postupně opouští velké V-Twiny a přechází na řadové dvouválce, SWM předvedla „svůj“ první velký véčkový dvouválec 1200 ccm a oznámila další nové motory V-twin v kubaturách 350 ccm, 550 ccm a 850 ccm.

Italská značka SWM zažila svoji největší slávu od roku 1970 do roku 1984 a v roce 2014 přešla pod křídla čínského koncernu Shineray a v dnešních dnech nabízí zajímavé malé café-racery a malá endurka, ovšem zatím výhradně s jednoválcovými motory. V Číně před několika dny představila první prototyp velkého motoru V-twin pod oběma značkami Shineray i SWM branding a slíbila další kubatury.

Nejmenší véčkový dvouválec 350 ccm by měl vyrazit v jednoduchém naháči pro začátečníky, větší 550 ccm v modelu pro pokročilejší jezdce hledající stroj na každodenní dojíždění do práce. Pak má následovat 850 ccm v cruiseru střední třídy, vrcholem nabídky pak má být véčkový dvouválec 1200 ccm ve velkém sportovním naháči.

Představený motor 1200 ccm má na první pohled shodnou konstrukci jako pohonná jednotka Bialbero CorsaCorta od značky Moto Morini, liší se pouze barvami a štítkem s logem výrobce na boku. Bohužel to vypadá, že čínská značka motor prostě okopírovala, protože podle vyjádření Moto Morini značka Shineray nedostala ani licenci ani příslib dodávky motorů od italského výrobce.

 reklama

Videa

Instagram
Motodenik.cz

© 2010-2018 motodenik.cz, Pointera Solutions s.r.o.