Honda ukázala PCX Electric s výměnnými bateriemi

Filip Tichý, foto: Honda 17.1.2018

fotka

Na veletrhu elektroniky CES v Las Vegas, se ukázal nejen koncept elektrického skútru Honda PCX, který Honda představila již v listopadu na výstavě v Tokiu. Japonská značka nyní ukázala celé řešení výměnných baterií, které by mohly kromě skútru pohánět i auto, čtyřkolky a další elektrické pomocníky.

Vypadá to jako chytrý nápad – v garáži budete mít nabíjecí stojan se čtyřmi bateriemi a podle vašeho denního programu třeba čtyři baterie nasadíte do auta a pojedete na nákupy. Nebo vyndáte jen dvě, zacvaknete je do skútru a pojedete do práce, s další baterií zatím manželka může posekat trávník a třetí ve čtyřkolce pomůže odklidit sníh… Tuto baterii si ale můžete vzít i na víkend a napájet z ní třeba osvětlení stanu, malou kuchyňku nebo počítač.

Celý systém se nazývá Mobile Power Packs. Skútr budoucnosti PCX Electric používá dvě baterie, které lze snadno kdykoli vyměnit za nabité. Ty by měly být k dispozici v systému samoobslužných nabíjecích stojanů rozmístěných po městě, podobně jako je tomu například dnes u plynových tlakových lahví. Mezi elektrické nápady představené Hondou patří například terénní side-by-side s názvem 4W-Vehicle Concept, autonomní přepravník 3E-D18 a mobilní zdroj napájení nahrazující elektrický generátor

Myšlenka nabíjecích stojanů, které bezpečně dobíjejí baterie třeba v noci za levný proud, láká řadu velkých značek a je jasné, že výrobce, který jako první rozjede celou nabíjecí bateriovou síť, má šanci nastavit standard a do velké míry ovládnout trh.

Prezentační videoVidea

Instagram
Motodenik.cz

© 2010-2018 motodenik.cz, Pointera Solutions s.r.o.