Harley-Davidson Snow Hill Climb v Aspenu

Filip Tichý, zdroj: TZ Harley-Davidson 25.1.2018

fotka

Americká značka odstartuje další kapitolu své sportovní historie a vedle úspěchů na flat-trackové dráze se nyní chystá na sníh. Speciály Harley-Davidson Snow Hill Climb si svoji závodní premiéru odbydou již v neděli 28. ledna na zimních X Games, konaných v americkém Aspenu.

Základem závodního speciálu je dvouválcový motor a charakteristická nádrž řady Sporster. Rám a pořádně prodloužená zadní kyvka byly převzaty z motokrosových speciálů, jinak ale zůstala spousta originálních dílů H-D. Výkon motoru je vyladěný na téměř dvojnásobný počet koní, než ve standardním provedení, a celý stroj je maximálně odlehčený.

Zimní závodní speciály Harley-Davidson Snow Hill Climb budou závodit v head-to-head soubojích, navíc na speciální snowboard crossové dráze zvané SuperPipe. Do jejich sedel se chystají usednout taková esa jako například Logan Cipala. Logan Mead, Josh Mueler, Dan Lauters nebo Austin Cardwell, kteří pozitivně hodnotí nejen závodní zážitek, ale i možnost být jedněmi z prvních jezdců, kteří mají šanci tyto unikátní kousky osedlat.

VideoVidea

Instagram
Motodenik.cz

© 2010-2018 motodenik.cz, Pointera Solutions s.r.o.