Nový Triumph Speed Triple, streetfighter s tempomatem

Filip Tichý, zdroj: TZ Triumph 6.2.2018

fotka

Značka Triumph v roce 1994 modelem Speed Triple v podstatě založila celou kategorii streetfighter. A stále se drží základního stylu, kdy i dnes představená novinka zůstává věrná hlavně agresivnímu designu a jízdním vlastnostem určeným pro řádění ve městě a zatáčkách.

Carl Fogarty a Gary Johnson prezentují Speed Triple S a RS

Nový Triumph Speed Triple S a RS 2018 přicházejí v navazujícím designu, ale podstatně inovované podobě. Konstrukční vylepšení umožnila navýšení maximálního výkonu o 10 koní, takže vyšší verze RS nyní nabídne 148 koní a větší točivý moment. Výkon krotí pět jízdních režimů (verze S pouze 4, postrádá pouze závodní R-Race) a o bezpečnost se stará nejnovější systém ABS s možností aktivace i v náklonu v zatáčce. Na tento systém se sledováním náklonu je napojena také nová kontrola trakce.

Jak je tomu v této třídě v posledních letech obvyklé, místo přístrojovky přichází pětipalcový barevný TFT displej, novinkou proti konkurenci je ale podsvětlení ovladačů na řídítkách. Zajímavé je také zařazení elektronického tempomatu, který v této třídě není až tak obvyklým doplňkem. Z fabriky nový Speed Triple vyjíždí obutý do Pirelli Diablo Supercorsa.

Luxusnější verze RS dostala proti eSku lepší brzdiče Brembo, odpružení Öhlins místo standardní Showa a dvojitou koncovku výfuků Arrow. Majitelé RS také nebudou muset vytahovat z kapsy klíčky díky bezklíčovému zapalování. Verze RS je také o 3 kg lehčí díky většímu využití karbonových prvků. Suchá váha je tedy 189 kg, u verze S 191 kg.

 reklama

Videa

Instagram
Motodenik.cz

© 2010-2018 motodenik.cz, Pointera Solutions s.r.o.