Honda Super Cub 125 a Monkey i v Evropě, Cross Cub pro Japonsko

Filip Tichý, foto: Jan Altner, Honda 7.2.2018

fotka

Francouzští kolegové už mají oficiálně potvrzeno, že krásné koncepty Honda Super Cub 125 a Honda Monkey 125 by měly přijít na evropský trh ještě během tohoto roku, a navíc za poměrně lákavé ceny. A pro Japonsko se mezitím představil krásný „obrněný“ moped Honda Cross Cub 110.

Šedesátileté výročí modelu Cub, který se začal vyrábět v roce 1958 a dosáhl milníku 100 milionů vyrobených a prodaných kusů, hodlá Honda pořádně oslavit. Aby ne, jde k nejprodávanější model na světě, protože hlavně v Asii patří k tomu nejrozšířenějšímu, co lze na silnicích potkat. Proto také Honda na podzim v Miláně ukázala dva nádherné mopedy Monkey 125 a Super Cub C125, které dokonale spojují užitné vlastnosti, finančně dostupnou konstrukci a retro nádech. Při tom všem zvládají plnit normu Euro 4.

Honda Monkey 125

Kromě 125cm3 horizontálního jednoválcového motoru přichází koncept Monkey 125 s moderní výbavou, jako jsou LED světla, inteligentní klíč Smart Key, inverzní vidlice či digitální přístrojový panel. Technika do značné míry vychází ze současné konstrukce malého motocyklu MXS125. Na evropské trhy by měl dorazit v průběhu června 2018.

Honda Super Cub 125C

Klasický moped, kterých potkáte v každém jihoasijském městečku stovky, a to od Hondy i licenčních značek. V moderním pojetí 2018 si zachovává charakteristické tvary i retro nádech, ale využívá ryze moderní techniku jako ledkový světlomet či bezklíčové zapalování. Na evropské trhy by měl dorazit v říjnu a odhadovaná cena by se měla pohybovat kolem 3tis Eur (cca 75 tis korun).

Video - Honda Super Cub 125

Honda Cross Cub 110

Koncept představený na podzim na Tokyo Motor Show jde do výroby. Zatím jen pro japonský trh, ale stejně jako Super Cub se s ním v budoucnu pravděpodobně setkáme i v Evropě. V modelem Super Cub sdílí základ konstrukce, jeho specialitou je robustní výraz díky ochrannému rámu.

 reklama

Videa

Instagram

 reklama


Motodenik.cz

© 2010-2018 motodenik.cz, Pointera Solutions s.r.o.