Google Maps navigace pro motocykly

Filip Tichý, zdroj: TZ Google 12.2.2018

fotka

Vyhledávání trasy a výpočet doby jízdy je v některých zemí pro motocykly a automobily hodně odlišný. Jako první nabízí Google navigace motocyklový režim vyhledávání pro Indii, následovat ale budou i další státy.

Tento nový režim navigace bude k dispozici v nových verzích Androidu. Google slibuje lepší využití úzkých uliček, kam v Asii navigace běžně neuvažují trasu, protože by zde většina aut neprojela. V hustém provozu ale také umí lépe odhadnout rozdíly mezi trasami podle dopravní zácpy a pro motocykly tak vybere lepší volbu.

Další změnou je také orientace podle výrazných orientačních bodů po trase – motocyklový režim je uvede na trase, takže jezdec nemusí tolik sledovat displej telefonu či poslouchat složité pokyny. Prostě dostane pokyn „jeď až k Taj Mahalu a za ním zahni doleva k rozhledně Agra“. V asijských aglomeracích totiž dost často úplně chybí názvy ulic nebo čísla domů a navigace je trochu jiná.

Podobný režim by se měl časem objevit i pro jihoevropská města s velkým podílem jednostopého provozu. Například takový Řím nebo Neapol se opravdu podstatně liší podle toho, zda je projíždíte na motocyklu, nebo autem. I zde jsou úzké uličky, které lze projet jen na skútru, podobně je tomu s hustým provozem a dopravními zácpami, kde je podstatně lepší průjezdnost na jednostopém stroji.

 reklama

Videa

Instagram
Motodenik.cz

© 2010-2018 motodenik.cz, Pointera Solutions s.r.o.