Ducati Hashtag jen online, blíží se konec dealerů?

Filip Tichý, zdroj: PR Ducati 13.2.2018

fotka

Už jsme si zvykli, že v internetových obchodech už se dají objednat i některá auta či motorky. Ducati ale postoupila ještě o krok dál a nabídne model Ducati Scrambler Hashtag 1100, který bude prodáván POUZE online. Nová generace zákazníků, tzv. „mileniálů“, už totiž vyžaduje jiný přístup a dealeři zvyklí na dnešní obvyklé zákazníky jim nemusí vyhovovat.

Výrobci už si všimli, že při výběru nového motocyklu zájemci stráví většinu času čtením internetových recenzí, porovnáváním technických údajů a sledováním diskuzí. Na showroom či na motocyklovou výstavu si pak zájemce jde už jen potvrdit svůj výběr a přesvědčit se, že i naživo se mu motocykl líbí. Zatímco výběrem motocyklu na internetu přes zimu strávil desítky hodin a někdy i stovky hodin, na vlastním showroomu vlastně jen v souhrnu hodinu či dvě.

Od 19. února se v některých státech západní Evropy (Itálie, Francie, Německo, Španělsko a Portugalsko), ale časem ji jinde ve světě, objeví nový model nabízený výhradně online. Scrambler Hashtag bude speciální verze odlišená grafikou a prvky od ostatních Scramblerů a na internetu si budete moci naklikat svoji konfiguraci.

Něco podobného už samozřejmě nabízí řada značek, za všechny jmenujme třeba BMW Konfigurátor, nakonec ale vždy vedl poslední krok na dealerství a začalo sepisování smluv a objednávek. Nový web Ducati by ale měl uspokojit i ty, kteří už mají jasno ve výběru a chtějí si tu svoji motorku v klidu vybrat a naspecifikovat po večer po internetu. Řada Scrambler od Ducati přitom nabízí opravdu velké možnosti výběru, vždyť jen základních modelů je 11, na každý si přitom ještě můžete objednat desítky různých doplňků a změn. Icon, Street Classic, Classic, Full Throttle, Cafe Racer, Sixty2, Desert Sled, 1100, 1100 Special nebo 1100 Sport.

Zní to děsivě, ale budoucnost motocyklového prodeje opravdu nakonec může skončit jako internetový prodej a současná dealerství se mohou změnit na hlavní servisní body. Podobně jako u dnešních luxusních automobilů může být pro řadu zákazníků lákavější nechat si dovézt zprovozněný a dokonale připravený motocykl až domů do garáže, kde se s ním může v klidu seznamovat a zkoušet první krůčky a kilometry. Pravidelný servis a případné opravy zajistí servisní organizace, která si motocykl vyzvedne a opět doručí do garáže. Otázkou vlastně je jen to, jak dlouho to bude trvat a zda motorky do té doby nevytlačí z provozu třeba autonomně řízená auta ;-( Nezbývá než doufat, že pro nás ortodoxní nadšence do motorek ještě nějaké ty showroomy a servisy vonící olejem zbydou.

Promo video Scrambler #HASHTAG

 reklama

Videa

Instagram

 reklama


Motodenik.cz

© 2010-2018 motodenik.cz, Pointera Solutions s.r.o.