Ducati V4 Párty na výstavišti s Manuelem Poggialim

Filip Tichý, Jan Altner 5.3.2018

fotka

Z každoroční párty s představením nových modelů Ducati na českém trhu už se stala výborná tradice. Majitelé desmodromických mašin mají příležitost se každé jaro sejít na párty pořádané dovozcem, pokecat, pobavit se a osahat si hlavní novinky.

Letos zastoupení Ducati spojilo představení hlavní novinky Ducati Panigale V4 s pražskou výstavou, takže párty byla přímo na výstavišti na stánku Ducati. Díky tomu si mohli ducatisté osahat nejen letošní novinky v podobě V4, Scrambleru 1100 a Multistrady 1260, ale také všechny ostatní modely Ducati. K tomu jim zahrála nová kapela Honzy Křížka, za mikrofonem celý večer poutavě okomentoval Vlasta Korec.

Nechyběla ani charitativní akce na podporu Dětského domova v Krásné lípě. Charitativní tombolu letos vystřídala aukce o designové skici z designového týmu Ducati a knihu o designu Ducati s podpisem Claudia Domenicaliho. Celková vydražená částka se dostala až na 112 tisíc korun!

Přímo v sedle nové Panigale V4 na jeviště přijel hlavní host večera, Manuel Poggiali, dvojnásobný šampion v kubaturách 125 a 250 ccm z roku 2001 a 2003 v San Marinu, kterému jsme položili několik otázek:

Ahoj Manueli, tvoje závodnická určitě neskončila, jak často ještě vyrážíš na závodní trať v ostrých závodech?

V posledních letech už jen málo, vloni jsem startoval jen v endurance závodu na 2000 mil v Mugellu, bohužel jsem havaroval a závod pro mě skončil. Ale už za měsíc, v dubnu, budu startovat v endurance závodu v Le Mans na 24 hodin. Hlavním cílem je dojet a umístit se.

Jak se připravuješ během zimy?

Spolku s týmem začínáme společnou přípravu v březnu, ale intenzivní fyzickou přípravu jsem zahájil už v lednu. Také dost trénuji na minibajku, protože okruhy jsou v Itálii přes zimu zavřené. Myslím, že jsem v dobré kombinaci, na 24hodinový závod to bude hodně potřeba. Moc se těším na tento typ zážitku, kdy pojedu hodinu a pak budu mít hodinu pauzu, a tak po celých 24 hodin.

Trénuješ v zimě také v terénu?

Ne, enduro a cross mě sice láká, ale riziko poranění je příliš velké, radši vyjedu do zahraničí na okruhy, za deset dní vyrážíme na testy do Cremony, kde otestujeme

Máš čas i na koníčky? Samozřejmě myslím na fotbal.

Určitě, občas ještě hraju v San Marinu a teď přes zimu hodně často hraju v šampionátu futsalu (halový fotbal). Na víc už se dvěma dětmi nemám čas.

Co si myslíš no nové Panigale V4?

Nový model je překvapením, dokonce i pro mě. Testoval jsem ji už vloni v srpnu. Má úžasný výkon, ale ještě větší bomba je schopnost držet stopu a projíždět zatáčku pod plynem a stále zrychlovat. Motor opravdu hodně připomíná stroje z MotoGP a přitom je hodně ovladatelnější než předchozí modely.

Svezeš se občas i na silnicích?

Moc ne, v létě si od Ducati vezmu na posouzení na pár týdnu jeden nebo dva modely, je zajímavé sledovat vývoj v této oblasti a trochu k němu přispět.Videa

Instagram
Motodenik.cz

© 2010-2018 motodenik.cz, Pointera Solutions s.r.o.