Motocykl roku ovládla Honda, překvapilo elektrické BMW

Filip Tichý, BVV foto: BVV, Honda 11.3.2018

fotka

Po sečtení pořadí od veřejnosti a od odborné poroty se na první místo jako Motocykl roku 2018 zaslouženě vyhoupla nová verze cestovního endura Honda CRF1000L Afrika Twin, které před čtyřmi lety uniklo první místo jen o vlásek. Ovšem výsledky hlasování o nejlepší jednostopé novinky za sezónu 2018 v jednotlivých kategoriích asi čekal málokdo.

Ke značce Honda putovaly i další tři zlaté poháry. Kromě již zmíněné Afriky, která vyhrála také ve své kategorii cestovních endur, si japonská značka z výstavy Motosalon odváží první místo v kategorii Cestovní motocykly pro model Gold Wing 1800 Tour a první místo mezi Naked bike pro model Honda CB1000R. „S Afrikou máme ještě velké plány. Děkujeme všem, že nám poslali hlas,“ řekl Petr Hubáček, PR Manager Honda Motor Europe Limited a zakončil svůj projev ohromným výkřikem AFRIKÁÁÁÁÁÁÁ!

Překvapením v kategorii Skútrů byl elektrický maxiskútr BMW C-Evolution, který dokonce dostal nejvíc preferenčních hlasů od veřejnosti mezi všemi zúčastněnými stroji. Podle tohoto hlasování se dá říci, že veřejnost elektropohonu jednoznačně fandí. „Ta elektrika nám to v rozhodování trochu komplikovala, nějak pomalu se vplížila, už to tak krásně nesmrdí… Ale jednoznačně je to trend budoucnosti,“ poznamenal v neformálně pojatém programu k rozhodování předseda odborné poroty Filip Tichý. Což koresponduje s děkovným projevem Petra Krajči z BMW Motorrand, který zavzpomínal na první elektroverze z roku 2010: „Když by mi někdo tehdy řekl, že jen za pouhých osm let vyhrajeme s elektrostrojem a maxiskútrem k tomu, nevěřil bych mu.“

Také v kategorii došlo pro letošek k zásadnímu převratu, když místo tradičního Harley-Davidson zvítězil jiný američan, Indian Scout Bobber. Značce H-D letos i tak k vítězství chybělo jen pár hlasů, ale doplatil na to, že do jedné kategorie nominoval dva modely a hlasy jeh příznivců se rozdělily mezi ně. Naopak v kategorii Sportovních silničních motocyklů dopadlo vše podle očekávání, vyhrála jednoznačně revoluční Ducati Panigale V4 S. „U nás jednoznačně končí éra dvouválců a přichází čtyřválcová,“ poznamenal David Pulkrábek, zástupce importéra D Moto.

Hlasování ankety vyhlášené Svazem dovozců automobilů (SDA) se zúčastnilo 16 466 hlasujících z řad veřejnosti a na závěr sobotního slavnostního večera byla předána hlavní cena pro hlasující. Voucher na 100 000 Kč na nákup motocyklu od jedné z nominovaných značek dle vlastního výběru si odvezl Luděk Pavelka, který nejpřesněji odhadl počet hlasujících.

Motocyl roku 2018 - Honda CRF1000L Afrika Twin Adventure Sports

Honda mimo jiné vítězným modelem letos slaví 30 let od uvedení první „Afriky“ na trh. Již před čtyřmi lety nabídla trhu pod dlouhé době první velké cestovní enduro, které se opravdu hodí i do středního terénu. Letošní inovovaný model se vyznačuje vyšší světlou výškou, vylepšeným sedlem, změněnou pozicí za řídítky či větší nádrží. Výkon motoru zlepšují změny v sání a výfukovém systému a o několik kilogramů se také snížila celková provozní hmotnost motocyklu. U šestistupňového dvouspojkového automatu DCT přibyl nový režim G pro optimální chování mimo asfalt.

 reklama

Videa

Instagram
Motodenik.cz

© 2010-2019 motodenik.cz, Pointera Solutions s.r.o., supported by AmbitionPro, s.r.o.