Nový Royal Enfield Thunderbird X

Filip Tichý, foto: Royal Enfield 18.3.2018

fotka

Royal Enfield toho před Evropany skrývá mnohem víc, než třeba Himalayan, který se teprve letos na jaře objevil na českém trhu. Příkladem je pětistovka Thunderbird X, který zdařile kombinuje moderní a retro design. Zajímavostí je dvoumístné sedlo s drátěným krytem kola na levé straně a podélnou stupačkou pro převážení spolujezdkyň v sukních.

Už i do Indie dorazila móda dělených světlometů s LED částí – věc, která se u moderních značek objevila teprve před rokem a půl. Naopak některé věci indové použili se značným zpožděním - chlubí se tím, že Thunderbird X m jako první půllitr litá kola a bezdušové pneumatiky.

Thunderbird 500X pohání vzduchem chlazený jednoválec 499 ccm s elektronickým vstřikováním o maximálním výkonu 27,2 koní při 5250 ot/min a točivým momentem 41.3 Nm. V nabídce je ale také verze 350X s motorem 346 ccm o výkonu necelých dvacet koní.

Do Evropy se tyto modely bohužel kvůli emisním limitům nedostanou, ostatně také proto, že jen v Indii se prodá asi stonásobně více motocyklů a skútrů než v Evropě. A i kdyby se sem někdy Thunderbird X podařilo dovézt, cla, povinné úpravy a daně by určitě zvedly lákavou indickou cenu v přepočtu 63 tisíc korun nejméně na dvojnásobek.

Video

Další články z rubriky:

  

  Videa

  Instagram

  
  

  Motodenik.cz

  © 2010-2019 motodenik.cz, Pointera Solutions s.r.o., supported by AmbitionPro, s.r.o.