Mileniálové poslouchejte, ambasadorem Harley-Davidson je rapper Marpo

Filip Tichý, foto: Jan Altner 16.4.2018

fotka

Harley-Davidson se startem letošní moto sezóny rozšiřuje své řady o nového ambasadora značky. Tím se stal rapper a thai boxer Marpo, který kromě hudby a sportu miluje právě motocykly. Harley-Davidson sedlá již několikátým rokem a pro letošní moto sezónu jej budou moci fanoušci potkávat na modelu Harley-Davidson Breakout, novince modelového roku 2018.

České zastoupení značky se tak připojilo k iniciativě Harley-Davidson, která si dala za cíl přilákat za řídítka tzv „mileniály“. Tak se označují lidé, kteří dospívali kolem přelomu tisíciletí a teď je jim zhruba mezi třicítkou a čtyřicítkou. A právě tato věková kategorie si v minulosti nejvíc kupovala velké motorky, aby svůj život obohatili o trochu drsnějšího vzrušení a pocitu svobody, nebo si třeba jen dopřáli pocit luxusu nebo naopak symbolický náznak vzpoury proti společnosti. Jenže nové generace dospívajících už mají jiný pohled na svět. Nebezpečí a adrenalin je tolik neláká, dávají větší důraz na témata jako ekologie, volný čas, ale i sdílení zážitků na sociálních sítích. A s tím velké motorky tolik neladí, ty spíš podporují individualismus.

Také proto se Harley-Davidson už přes dvacet let snaží své motocykly zbavit nálepky strojů pro individualistické rebely a pomocí klubů a společných akcí podporuje spíš jejich sociální rozměr a aktivní životní styl. A posledním příspěvkem, který se jednoznačně zaměřuje na mladou generaci Čechů, je právě Marpo. Ten se vedle zpěváka Honzy Toužimského stává dalším muzikantem, kterého budou moci fanoušci na motocyklu Harley-Davidson vídat. V plánu má vyrazit na motocyklu i na některé ze svých koncertů či festivalů, které jej během letošního jara a léta čekají.

„Na Harley-Davidson jezdím už několik let a musím říct, že to jsou pro mě stroje, které mají duši. Baví mě, jak jejich styl, tak i jízdní vlastnosti, které dovedou ještě znásobit požitek z jízdy a pocitu svobody. Jízda pro mě představuje dokonalý relax a pročištění hlavy, takže se už nemůžu dočkat, až nový stroj protáhnou po mých oblíbených trasách,“ říká Marpo.

Zda Marpo s motocyklem vyrazí i na nejbližší koncert bude známo už 19. května, kdy se svým Trouble Gangem vystoupí od 19:30 v pražské O2 areně, na největším koncertě své kariéry. Pokud si tedy tuto hudební lahůdku v nabité O2 areně nechcete nechat ujít, neměli byste s pořízením vstupenek příliš otálet, už nyní je totiž koncert téměř vyprodán.Videa

Instagram
Motodenik.cz

© 2010-2018 motodenik.cz, Pointera Solutions s.r.o.