Výroční speciál Alpinestars, Ducati 750 Sport

Filip Tichý, foto: TZ Alpinestars 23.4.2018

fotka

Na víkendových závodech MotoGP v Americkém Austinu se představila krásná stavba, kterou si značka motocyklového oblečení Alpinestars objednala u designéra Michael Woolaway, kalifornského vlastníka Woolie’s Workshop a Deus ex Machina.

Značka Alpinestars byla založena v roce 1963 a rychle se rozrostla ve světového předního výrobce profesionálních závodních produktů, kvalitního oblečení, obuvi a doplňků pro motorkáře. Společnost si nejprve zaregistrovala ochrannou známku jako výrobce lyžařské a turistické obuvi, v roce 1965 pak přišla s první obuví pro motorkáře, která již tehdy obsahovala bezpečnostní prvky jako chrániče holeně a ocelové přezky namísto klasických tkaniček. Od roku 1990 začala značka působit i na poli automobilových závodů a rychle si získala oblibu jezdců. Sponzoruje závodníky ze světa F1, motokrosu či MotoGP.

Přestavba Ducati vznikla na počet 55. výročí od založení značky Alpinestars a vychází z motoru Ducati 750 Sport z roku 1974. Kolem něj postavil Jeff Cole jednoduchý trubkový rám, který připomíná začátky příhradových konstrukcí Ducati. Design nechává maximálně odkryté všechny části a omezuje se jen na několik bočních plastů a malý rovný štítek kolem světlometu.

I přes letitý motor se taková lahůdka se nemůže obejít bez špičkových komponent, proto zde najdeme kompletní odpružení Öhlins, brzdiče Brembo, kola Marchesini a výfuky Akrapovic. Zbytek dodala značka doplňků Rizoma, zajímavostí je například brzdová páčka ovládaná palcem levé ruky.

 reklama

Videa

Instagram
Motodenik.cz

© 2010-2018 motodenik.cz, Pointera Solutions s.r.o.