Curtiss Zeus dvoumotorový elektrocruiser

Filip Tichý, foto: Curtiss Motorcycles 15.5.2018

fotka

Co se stane, když zkřížíte custom Confederate s dvěma elektromotory vyvinutými značkou Zero? Curtiss Zeus.

Matthew Chambers, zakladatel prestižní značky Confederate, se nyní věnuje novému projektu pod značkou Curtiss Motorcycles vyhrazenou pro elektrický pohon. Přestože tu jsou zřejmé designové prvky z Confederate, vypadá to, že v Americe už je benzínový pohon „out“ a velké značky začínají pomalu přesouvat svoji pozornost na elektřinu, která je za oceánem hodně „in“.

Curtiss Motorcycles má v plánu stavět pouze elektrické stroje. Koncept Zeus už svým názvem naznačuje, že bude prvním zakladatelem celého nového světa elektrocruiserů a jeho výrobu by chtěla nová značka zahájit v roce 2020. Chytrým tahem je spolupráce se známou značkou elektromotorek Zero, na které si už Američané zvykli a které i přes vyšší cenu dokářou výkonově i dojezdem pomalu konkurovat klasickým benzínovým motorkám.

Velkým lákadlem budou dva elektromotory motory Zero, které jsou usazeny vedle sebe a posílají na zadní kolo obrovský výkon 170 koní s ještě šílenějším krouťákem 382 Nm. A to vše v elektrickém podání, to znamená okamžitě už od nejnižších otáček. Bůh (v tomto případě Zeus) ví, jak se tento točivý moment podaří přenést na zadní pneumatiku?

Ostatní prvky motocyklu samozřejmě využívají ty nejlepší dostupné komponenty na trhu a futuristický design, hodně odvážné je i quadrilaterální zavěšení předního kola. Místo přístrojovky má Zeus v podstatě odolný tablet.

 reklama

Videa

Instagram
Motodenik.cz

© 2010-2018 motodenik.cz, Pointera Solutions s.r.o.