Honda Forza 125 po faceliftu

Filip Tichý, foto: Honda 4.6.2018

fotka

Díky současnému ekonomickému růstu jsou stále populárnější i maxiskútry v kategorii 125 ccm, se kterými mohou dojíždět do práce i lidé s řidičákem na auto. Na to reagují i výrobci a zrychlili cyklus obměny modelů. Naposledy je to Forza, která odhalila svoji sportovnější faceliftovanou tvář a dotáhla se na konkurenci i díky dalším vylepšením, jako je elektricky výsuvný plexištít nebo bezklíčové zapalování.

Základní konstrukce zůstává stejná s technikou modelu 2015, v rámci každoročních vylepšení získala Forza nový vzhled, elektricky nastavitelný štít, LED ukazatele směru, větší zavazadlový prostor pod sedlem, nový přístrojový panel a volitelný 45litrový topcase propojený s klíčem Smart Key. Podsedlový prostor se zvětšil na 48,5 L a vejde se do něj integrální přilba.

Jednoválcový čtyřventilový motor eSP se systémem Idling Stop má hodně nízkou spotřebu 2,4 L/100km a umožňuje neuvěřitelý dojezd až 490 km na nádrž. Za to vděčí nejen modernímu motoru, ale i odlehčenému rámu. Novinkou je elektricky ovládaný plexištít tlačítkem na levé rukojeti řídítek a bezklíčové odemykání a zapalování, které umožňuje i zamykání a odemykání doplňkového horního kufru.

VideoVidea

Instagram
Motodenik.cz

© 2010-2019 motodenik.cz, Pointera Solutions s.r.o., supported by AmbitionPro, s.r.o.