Motoemotion 2018 byl úžasný

Jan Altner, foto: Jan Altner 5.6.2018

fotka

Festival Motoemotion, který se konal tento víkend v Nedamově už čtvrtým rokem, je výjimečnou akcí svého druhu, určenou především pro milovníky café-racerů a scramblerů. Nejedná se o typický motorkářský sraz, ale o festival, který si díky doprovodnému programu užijí nejen motorkáři, ale i celé rodiny. Za celý víkend jsem nezažil žádné pálení gum, motorkáře opilé pod obraz, hlučné koncerty nebo předvádění se po zadním kole.

Všechno probíhalo v duchu pohody a setkání podobně naladěných lidí a za celý víkend jsem nezaznamenal jedinou sebedrobnější nehodu. Vstupné se neplatí a všichni účastníci si mohou vyzkoušet například střelbu ze vzduchovky, naučit se bubnovat, zastřílet si z luku, zaplavat si, zapádlovat na paddleboardu, projít se po laně, děti mohou zkusit malé motocykly a tatínkové jízdu zručnosti na krásném scrambler speciálu z dílny Gas & Oil Bespoke.

Tradičně probíhala výstava výjimečných historických strojů. Letos se tato expozice zaměřila na stroje Ducati, které byly přivezeny z nedaleké expozice Rossomoto z Mladé Boleslavi. Mnoho dovozců přivezlo do Nedamova své stroje, na které se mohli návštěvníci nejen podívat, ale většinu z nich bylo možné i vyzkoušet.

Ducati přivezla hned sedm kusů horké novinky - Ducati Scrambler 1100. Tyto stroje se během testování nezastavily a šly z ruky do ruky. K testovacím jízdám byly k dispozici i stroje značek Moto Guzzi, Yamaha, Honda, Royal Enfield, BMW, Husqvarna a Mondial. Zájem byl obrovský a všechny testovací stroje byly neustále v permanenci. Většina účastníků dorazila na pár hodin, ale mnoho účastníků dorazilo do Campu v Nedamově na celý víkend a program probíhal až do pozdních hodin.Videa

Instagram
Motodenik.cz

© 2010-2019 motodenik.cz, Pointera Solutions s.r.o., supported by AmbitionPro, s.r.o.