Oficiální foto KTM 790 Adventure R

Filip Tichý, foto: KTM 4.7.2018

fotka

Poslední oficiální údaje a fotky prototypu KTM 790 ADVENTURE R z tovární Adventure Rally už ukazují téměř hotový stroj a produkční verze už se bude lišit maximálně barevnou nabídkou. Designéři KTM zvolili podobný design jako u poslední verze větší Adventure 1290, který je maximálně založená na výrazných protažených světlometech.

Ve střední třídě cestovních endur pořádně přituhuje, osmistovky od renomovaných značek BMW či KTM už překročily výkonovou hranici 100 koňů a začínají díky nižší hmotnosti nebezpečně zatápět litrům. Řadový dvouválec KTM LC8c o zdvihovém objemu 799 cm3 umí v silničním naháči 790 Duke nabídnout výkon 105 koní při 9000 ot./ min. a točivý moment 86 Nm, uvidíme, na kolik si troufnou ho naladit v Mattitghofenu. Slibovaný dojezd je přes 400 km.

Samozřejmostí je jednadvacítkové přední kolo a pořádná ochrana podvozku s kombinací hliníkových a plastových bočních krytů. Ve verzi pro Adventure bude motor pravděpodobně naladěný trochu odlišně, ale i tak se dá očekávat výkon na hranici 100 koní. To vše při odhadované suché váze kolem 180 kilogramů (to jest odhadem 205 kg provozní váhy) na trhu pořádně potrápí konkurenci - Afriku Twin s provozní hmotností 232 kg i novou generaci BMW GS 850 s hmotností 224 kg.

Nový Adventure bude samozřejmě používat dvorního dodavatele odpružení pro KTM – značku WP v plně nastavitelné konfiguraci. Dále radiální čtyřpístkové brzdiče s různými možnostmi nastavení režimu ABS pro silnici a terén. A samozřejmě drátová kola a pořádné drapáky!

 reklama

Videa

Instagram
Motodenik.cz

© 2010-2018 motodenik.cz, Pointera Solutions s.r.o.