Zážitky i nové barvy 2019 na BMW Motorrad Days

Filip Tichý, foto: Michal Pertlíček, Filip Tichý, BMW 16.7.2018

fotka

Každoroční akce pořádaná německou značkou v předhůří Alp letos opět přilákala desetitisíce motorkářů. Nezaměnitelný zvuk boxerů doplňoval hvízdavý jekot šestiválců, vystavené přestavby a veteránské rarity zase byly protipólem nových modelů a konceptů budoucnosti. Tuto akci si výrobce také zvolil pro představení nových barevných kombinací pro sezónu 2019.

A do toho obrovské množství expozic s nejrůznějšími motorkářskými i cestovatelskými doplňky a službami, dále motorkářské kino, plocha pro venkovní drift a stunt-show. Motodrom se svislou „stěnou smrti“ už patří ke stálicím tohoto festivalu, ale každý rok jde o stejně strhující podívanou. Před motodromem pak sídlí asi ta nejlepší hudební stage vyhrazená stylům rockentol, blues a rockabily.

Video - Original Motodrom a stěna smrti

Dalším lákadlem BMW festu jsou testovací jízdy, kde je návštěvníkům k dispozici přes sto motocyklů vyrážejících na hodinové výlety po okolních zatáčkách. Od skútrů po šestiválce, o které také byl největší zájem a byly rezervované i během pátečního deštivého počasí, kdy ostatní modely zůstaly na parkovišti. Koho to táhne do terénu, ten si mohl užít na enduro trati namotané na sjezdovce nad areálem a doplněné zrádným brodem. Tady zase byl největší zájem o nové F850GS.

Hudba a kulturní program pořádně říznutý litrovými tupláky bavorského piva nejvíc tekly v party stanu pro několik tisícovek účastníků. Zde se také vyhlašovaly výherci dvou strojů, v pátek F800GS, v sobotu večer pak vyšperkované NineT. Mezitím se zde vytřídalo několik bavorských a anglických kapel, kdo neměl náladu na hudbu, mohl utéci na venkovní plochu s country stage nebo na přímé přenosy z mistrovství světa ve fotbale.

Párty a kapely

Tím hlavním lákadlem ale byla obrovská nabídka nápadů a doplňků na motorky. Tradiční značky jako Touratech nebo Wunderlich doplnily desítky dalších menších firem. Zastoupení sportu a závodních týmů je každým rokem menší, naopak roste popularita retro vlny a NineT v nejrůznějších provedeních byly k vidění na každém kroku. Na malou ukázku se podívejte v naší fotogalerii.Videa

Instagram
Motodenik.cz

© 2010-2019 motodenik.cz, Pointera Solutions s.r.o., supported by AmbitionPro, s.r.o.