Jaký bude Harley-Davidson Streetfighter 2019?

Filip Tichý, foto: Harley-Davidson 1.8.2018

fotka

Jak jsme psali včera, Harley-Davidson oznámil odvážné plány na rozšíření záběru. Kromě své tradiční niky velkých cruiserů a touringů se pustí i do sféry naháčů a uvede nové modely Streetfighter.

První motocykl této nové řady by se měl v produkční verzi ukázat v roce 2019 a o rok později bychom ho měli již potkávat na silnicích. Dostane vodou chlazený dvouválec, pravděpodobně s úhlem válců 60 stupňů, rozvody DOHC a zdvihovým objemem 975 ccm. O výkonu zatím můžeme jen spekulovat, ale aby uspěl na trhu, bude muset nabídnout minimálně 110-120 koní, bude totiž muset zaujmout zákazníky, kteří budou mít v hledáčku třeba Ducati Monster.

Zajímavý je agresivní design i umístění stupaček, které naznačuje hodně "streetfighterovskou" jízdní pozici s vyšším podílem váhy jezdce na řídítkách. Mezi komponentami na zveřejněném před-produkčním prototypu zatím vidíme odpružení Showa a radiální brzdy Brembo, ale také sekundární převod bezúdržbovým ozubeným řemenem.

Harley-Davidson tímto modelem jde podobnou cestou jako třeba Honda, která svoji řadu CB pořádně přiostřila a z předchozích trochu moc hodných strojů udělala pořádné dravce. Velkou neznámou a citlivou otázkou u nových Streetfighterů ovšem bude celková hmotnost. V této kategorii se nadváha neodpouští a první prototyp vypadá hodně robustně. Motor má podle vnějších znaků celkovou konstrukci podobnou verzi 1250 z modelů Pan America a Custom.Videa

Instagram
Motodenik.cz

© 2010-2019 motodenik.cz, Pointera Solutions s.r.o., supported by AmbitionPro, s.r.o.