Akrapovič Durability Dyno testovací bezhlavý jezdec

Filip Tichý, foto: Akrapovič 14.8.2018

fotka

Výrobce laděných výfuků Akrapovič ukázal náhled do svého zázemí, kde postavil speciální testovací komoru pro dlouhodobé testy výfuků. A za řídítka posadil testovacího robota, který dokáže neúnavně celé hodiny jezdit, řadit a tahat za plyn na testovací brzdě. To vše bez ohledu na počasí a podmínky na Slovinských silnicích, kde Akrapovič sídlí.

Automatizovaný je také přívod paliva do nádrže, který umožňuje nepřetržitou jízdu bez zastávek na dočerpání paliva. Motorová brzda pak dokáže nasimulovat celou řadu různých tratí a prostředí, ve stejném dni tak může motocykl projet z chladné Aljašky až do rozpálené Nevady. Při tom všem ho sleduje nejen měření výkonu na zadním kole, ale také celá soustava dalších čidel.

Celý systém částečně pohání i energie z textovaného motocyklu, který tak může prostřednictvím elektromotoru 200 kW na Dynu vyrábět část elektřiny pro měření. Přestože tento systém dokáže nasimulovat vše, výrobce podle svých slov stále bude spoléhat hlavně na poznatky z praktického provozu od reálných jezdců, kteří dokážou posoudit to hlavní – emoce.

Video

 reklama

Videa

Instagram
Motodenik.cz

© 2010-2018 motodenik.cz, Pointera Solutions s.r.o.