Zapoj se do Distinguished Gentleman's Ride

Filip Tichý, foto: Jan Altner 17.8.2018

fotka

Distinguished Gentleman's Ride – Jízda elegantních gentlemanů vznikla v roce 2012 v australském Sydney a na začátku byl snímek herce Dona Drapera z televizního seriálu Mad Men, kde sedí pečlivě upravený a v obleku na motocyklu. Z toho vznikla myšlenka spojit dvě „pánské“ záležitosti, to jest lásku k upraveným motocyklů a zdravotní problémy s prostatou ve vyšším věku, v charitativní akci.

Úspěch a popularita této akce stále roste a vloni, tedy 2017, se jízdy zúčastnilo 92 tisíc jezdců ve více než 500 městech na celém světě. Také letos si na celém světě se přes sto tisíc tisíc jezdců zaregistruje do charitativní sbírky, nalepí symbolický knírek na světlomet svého café raceru, bobberu, classiců, scramblerů... zkrátka jednoho z výjimečných „oldschool“ klasických motocyklů a vyrazí na jízdu městem.

Videopozvánka 2018

Krátká charitativní jízda ve všech větších světových městech má za cíl zvýšit povědomí o rizicích rakoviny prostaty a pomocí sbírky získat finanční prostředky na výzkum a léčení této choroby, ale také podpořit programy na prevenci sebevražd. Loňským cílem bylo celosvětově vybrat 5 milionů dolarů. Pokud máte v garáži nějaký výjimečný motocykl, vytáhněte ten nejlepší společenský oblek, nechte narůst delší vousy a zaregistrujte se na některou ze společných vyjížděk na adrese www.gentlemansride.com.

Zúčastnit se ale můžete také nepřímo, stačí navštívit web celé akce a vybrat si vám sympatického jezdce nebo vašeho kamaráda účastníka a podpořit jej libovolnou finanční částkou. V ČR jsou zatím připraveny Ride v celkem šesti ěstech – Praha, Plzeň, České Budějovice, Brno, Turnov a Třebíč. Údaje o místě a čase jízdy získáte po registraci na adrese www.gentlemansride.com. Reportáž z loňského ročníku najdete pod tímto odkazem.

 reklama

Videa

Instagram

 reklama


Motodenik.cz

© 2010-2018 motodenik.cz, Pointera Solutions s.r.o.