První dojmy z Harley-Davidson FXDR

Jan Altner, foto: Jan Altner 17.9.2018

fotka

Při návštěvě největšího motosrazu v Evropě, rakouského Faak am See jsme využili možnost alespoň krátce otestovat jednu z horkých novinek H-D, power cruiser FXDR 114 z modelové řady 2019.

Konzervativní zákazníci prohlíží stroj s lehkou nedůvěrou. Design je sice neotřelý a nemusí sedět každému, ale reakce zákazníků po testovacích jízdách jsou silně pozitivní. I když jsem celý den ve Faak am See jezdil na klasickém chopperu Breakout se stejným motorem 114, po přesednutí na FXDR mi připadá, jako bych měl pod sebou víc koní.

Výkon motoru je zkrátka impozantní a hlavně motor pod vámi žije a cítíte z něj hrubou sílu. Brzdy sice občas vyžadovaly větší sílu stisku brzdové páčky, ale to se nebylo při téměř střemhlavém letu z Alpských kopců co divit. Brzdný účinek byl konstantní, ABS a brzdy odváděly svou práci poctivě

Náklon do zatáček je podpořen i výše umístěnými stupačkami než jsme u Harleyů zvyklí. Co se týká projevu motocyklu od přítomných jsem často zaslechl přirovnání k Ducati Diavel a musím souhlasit s tím, projev a charakter obou strojů má k sobě blízko.

Asi nejdiskutovanější stránkou motocyklu bude zřejmě design. Ten je přinejmenším zajímavý, rozhodně není konzervativní a Haley-Davidson ukazuje, že se změn nebojí. Často diskutovaná jsou především rozměrná hranatá směrová světla, která nejsou pro HD moc typická, druhou věcí je záď motocyklu. Ta může působit tak trochu nedokončeným dojmem a zadní blatník jakoby vůbec nenavazoval na linii sedla. Na druhou stranu zákazníci této značky se vyznačují úpravami motocyklů a změnit to pro ně bude zcela jistě hračka.

Co se mi naopak na nových modelech HD líbí, je přístrojová deska – nebo spíš destička. Je totiž silně minimalistická a jednoduchá. Displej i kontrolky jsou ale dobře čitelné a toto minimalistické řešení vůbec nenarušuje linie motocyklu a nesnaží se nahrazovat, či kopírovat klasické budíky a za toto řešení dávám palec nahoru.

Další články z rubriky:

  

  Videa

  Instagram

  
  

  Motodenik.cz

  © 2010-2019 motodenik.cz, Pointera Solutions s.r.o., supported by AmbitionPro, s.r.o.