Nový Ducati Scrambler na vlně Joyvolution

Filip Tichý, foto: TZ Ducati 11.9.2018

fotka

Značka Ducati představila novou verzi Scrambler Icon orientovaného hlavně na zábavu a požitek z jízdy. Podtitul Land of Joy slibuje ještě větší zábavu a požitek z jízdy, vylepšené pohodlí a pokročilejší elektroniku a bezpečnost.

Řada Ducati Scrambler se díky atraktivnímu image, orientaci na retro scénu i dostupné ceně výborně trefila do požadavků současných zákazníků a okamžitě se vyšvihla na nejprodávanější řadu značky. Zatím se jich od zahájení výroby 2015 prodalo 55 tisíc a vše nasvědčuje tomu, že podobný styl motorek bude ještě dlouho v módě. Vloni základní devítistovkovou řadu doplnila ještě větší Scrambler 1100 vycházející z modernizovaného vzduchem chlazeného motoru bývalých Monsterů.

Motor zůstává stejný, tedy chlazený dvouventilový dvouválec Desmodue s výkonem 73 koní a 67 Nm. Pod označením nové vlny inovací 'Joyvolution' přichází několik drobných designových změn a novější elektronika zahrnující Bosch Cornering ABS s možností aktivace ABS i v náklonu v zatáčce. To podstatně zvyšuje bezpečnost jízdy i pro začínající jezdce a zpřístupní motorku dalším zájemcům. Vylepšením je i použití hydraulické páčky spojky se slibovaným měkčím chodem.

Nová je také konstrukce světlometu překříženého dvěma černými plastovými předěly, kterté navozují dojem amatérských závodních strojů minulosti. Pod nimi se skrývá nová technologie svícení LED DRL (Daytime Running Light) s lepší viditelností motocyklu ve dne, a nové směrovky s automatickým vypínáním. Na přístrojovce přibyl údaj o hladině paliva v nádrži a drobné zlepšení dostaly i přepínače pro listování v nabídkách na displeji.

Ducati Scrambler také umožňuje instalaci bluetooth a systému Ducati Multimedia System, který umožňuje příjem telefonních hovorů či přehrávání hudby, nebo přímo poslech Scrambler Web Radio z internetu.

 reklama

Videa

Instagram
Motodenik.cz

© 2010-2018 motodenik.cz, Pointera Solutions s.r.o.