Ducati Scrambler Full Throttle, Café Racer a Desert Sled na Intermotu

Filip Tichý, foto: TZ Ducati 3.10.2018

fotka

Ducati představila na německé výstavě nové verze Scramblerů. Stejně jako dříve představený Icon orientovaného jsou hlavně na zábavu a požitek z jízdy. Podtitul Land of Joy proto slibuje ještě větší bezstarostnost a bezpečí, vylepšené pohodlí a pokročilejší elektroniku a bezpečnost.

Řada Ducati Scrambler se díky atraktivnímu image, orientaci na retro scénu i dostupné ceně výborně trefila do požadavků současných zákazníků a okamžitě se vyšvihla na nejprodávanější řadu značky. Zatím se jich od zahájení výroby 2015 prodalo 55 tisíc a vše nasvědčuje tomu, že podobný styl motorek bude ještě dlouho v módě. Vloni základní devítistovkovou řadu doplnila ještě větší Scrambler 1100 vycházející z modernizovaného vzduchem chlazeného motoru bývalých Monsterů.

Motor inovovaných modelů zůstává stejný, tedy chlazený dvouventilový dvouválec Desmodue s výkonem 73 koní a 67 Nm. Pod označením nové vlny inovací 'Joyvolution' přichází několik drobných designových změn a novější elektronika zahrnující Bosch Cornering ABS s možností aktivace ABS i v náklonu v zatáčce. To podstatně zvyšuje bezpečnost jízdy i pro začínající jezdce a zpřístupní motorku dalším zájemcům. Vylepšením je i použití hydraulické páčky spojky se slibovaným měkčím chodem.

Nová je také konstrukce světlometů s technologií svícení denního LED DRL (Daytime Running Light) s lepší viditelností motocyklu ve dne, a nové směrovky s automatickým vypínáním. Na přístrojovce přibyl údaj o hladině paliva v nádrži a drobné zlepšení dostaly i přepínače pro listování v nabídkách na displeji. Ducati Scrambler také umožňuje instalaci bluetooth a systému Ducati Multimedia System, který umožňuje příjem telefonních hovorů či přehrávání hudby, nebo přímo poslech Scrambler Web Radio z internetu.Videa

Instagram
Motodenik.cz

© 2010-2018 motodenik.cz, Pointera Solutions s.r.o.